| Andrei008 a întrebat:

Am si eu nevoie de niste sfaturi daca ma puteti ajuta.Am 14 ani si 2 luni si am inaltimea de 1.64-1.65 m si as dori sa stiu cum pot sa mai cresc si eu.Colegii mei au aproape toti 1.70+,unii chiar 1.80+.Exista niste exercitii care imi pot accelera cresterea? Am inceput sa fac tractiuni cu priza apropiata si beau lapte.Ce altceva ar mai fi de folos? Dau funda la cel care intr-o luna, doua se vad rezultate happy mersi

4 răspunsuri:
| SKa a răspuns:

Vezi csa nu bei lapte de la scoala e lapte praf.
hei si eu fac 14 ani si am 1, 56 m
Nu ma deranjeaza
Dar sari coarda adica stii cat mai multe sarituri si strecing adica
sa reusesti spargatul.
Apoi niste nutrimente cu proteine: nuci, oua iar dupa niste tractiuni, flotari. funda?

| Andrei008 explică (pentru SKa):

Beau lapte acasa nu la scoala.App tu esti fata sau baiat?

| soony a răspuns:

Hm...pai si ce daca sunt inalti? Nu e neaparat sa fii ca toti si in plus nu ai 1, 50 sau mai putin.Astea sunt genele mostenite

| Andrei008 explică:

Acolo scrie doar de sporturi.Am facut baschet 6-7 luni si voi incepe din vara pentru ca acum sunt cu examenele si ma rog. Oare daca voi face 2 zile inot 2 baschet pe saptamana ma voi suprasolicita la vara, dar voi avea rezultate....adica mi-as dori sa intru la liceu cu 1.72-1.75