| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu niste alunite pe fata si pentru ele trebuie sa ma simt mereu complexata,iar o vecina de fiecare data cand vine la mine are si ea una mica si tot zice mereu "vai ce urata este,trebuie sa fac o operatie sa mi-o scot" si ma simt prost,mie imi place cum imi sta cu ele chiar ma avantajeaza intr-un fel dar ma gandesc ca ar fi mai bine fara ele m-as simti si eu mai bine,in rest imi place cum arat asta e singurul meu "defect" vizibil.Voi ce parere aveti sincer,sunt urate alunitele sau daca aveti prieteni care au ii vedeti altfel, diferiti?
Scuzati-mi greselile! Fundita

Răspuns Câştigător
| Jυsтℓσяγ a răspuns:

Bag de seama ca vecina ta intentionat te face sa te simti prost cu privire la acele alunite ale tale.E evident ca tu ai alunite pe fata nu? adica sunt vizibile nu? pai atunci scuza-ma dar nu e si evident ca vecina asta a ta intentionat spune ce spune? Adica daca ea se vede `urata` cu o singura alunita atunci tu ce mai esti? care tu ai mai multe alunite...
O mai spune si-n fata ta ca vezi doamne trebuie sa se opereze de la o singura alunita...pai daca dansa trebuie sa-si faca operatie de la o amarata de alunita atunci tu, care ai mai multe, ce ar mai trebui sa faci? sa-ti pui o punga pe cap definitiv?raised eyebrows
Iti spun eu ca intentionat se leaga de alunita ei ca sa te faca pe tine sa te simti josnic.Eu in locul tau n-as mai fi invitat-o la mine.
Cat despre alunitele tale, nu inteleg de ce te simti atat de complexata?
Nu vad nimic urat in asta si + de asta o gandire ceva mai pozitiva n-ar strica!
Gandeste-te ca nu toti avem alunite pe fata, ba chiar foste putini.In loc sa te simti urata ai putea sa-ti faci un bine si sa fi ceva mai pozitiva in gandire nu?
Ca pana la urma acele alunite iti confera o imag. mai speciala d.p.d.v. fizic, ca dupa cum spuneam foarte putin au alunite pe fata.

-Numai bine.