| joseph17 a întrebat:

Alunitele ies de la soare? sau de la gene. Adica sunt mai alb la ten si in fiecare vara ma duc des la bronzat pentru ca imi place sa ma bronzez. Arat mai bine. Si vad ca am tot mai multe alunite. Deci trebuie sa aleg: alb ca branza si putine alunite sau creol cu multe alunite. Cred ca as alege prima varianta. Mai multe despre alunite?

2 răspunsuri:
| LoriLoL a răspuns:

Persoanele cu pielea alba sunt mai sensibili la factori externi.de aceea trebuie sa folosesti crema cu factor de protectie.este ceva normal.si pistruii vor fi mai evidenti

| xAlessia a răspuns:

Da mai ales vara si stand la soare..asa patesc si eu.x-( mi se vad si pistruii foarte tare.
Eu am fost la medic si a spus ca e din cauza ca suntem mai albi adica din cauza sensibilitatii pielii si nu face bine soarele si a mai zis sa imi protejez fata cu protectie 50+ asa te sfatuiesc si pe tine.
happy