| GherghiceanuCristian a întrebat:

Am si eu o intrebare:
Acum trebuie sa incep liceul si vreau sa intreb in special baietii daca ati avut iubite in liceu.
Si daca da in ce an le-ati facut?
Si mai vroaim sa stiu cum e la inceput, cu acomodarea.

Răspuns Câştigător
| MarianWLF a răspuns:

Cand am inceput liceul imi aduc aminte ca imi place ideea sa imi fac o prietena, dar in primele luni de liceu treaba s-a schimbat, apoi dupa ce am terminat primul an de liceu a devenit clar ce se intampla de fac. Cand vine vorba de relatii liceul e ca o "jungla", ca sa iti explic mai pe scurt, baietii se bat cap in cap pentru anumite fete, asta poate duce la conflicte, tot ei incearca sa faca impresii la "cata valoare si smecherie au ei", si fetele la radul lor nu se uita la oricine, deci o sa iti fie destul de greu, pentru ca majoritatea care sunt cat de cat frumoase vor fi cu nasul pe sus, odata ce vad ca vin tot mai multi baieti la ele isi dau seama ca au de unde alege, si uite asa fug catelusii dupa coada lor strigand "alege-ma pe mine, alege-ma pe mine". Daca esti pregatit sa intrii in goana dupa prietena mult noroc la concurenta. Pe mine m-a dezgustat sincer treaba asta, si dupa ce am vazut si atitudinea murdara a fetelor cand au vazut ca baietii se inghesuie la ele mi-a trecut, din liceu nu mi-a mai trebuit nimic, prea multe fite, prea multe capete patrate, poate vei gasi o fata mai linistita cine stie, mult noroc, da repet, agitatia nu merita, urmaream de la distanta si imi venea sa rad cand vedeam cata disperare si injoseala doar sa-ti faci o prietena in liceu, aia nu era iubire, erau doar impresii laughing

4 răspunsuri:
| Scherimuvi a răspuns:

Te duci la liceu pentru a invata ori de plictiseala sa-ti gasesti o prietena. Invata acum, ca de nu, am sa vin sa-mi spal masina la tine sau o sa-mi cumpar un meniu Big Mac. Dar pentru tine este de-ajuns si 1500 lei pe luna, doar esti o persoana cu o familie de buget medie.
Stai. Stii ceva? Cand am sa te vad am sa-ti dau si un bacsis sa nu spui ca sunt baiat rau.

| UzOm a răspuns:

Nu știam că iubitele se fac într-un an din liceu. big grin Oricum majoritatea își fac din clasa a 10-a.

E greu frate. La început toți și toate o să te ignoare (ma refer la cele din clasele mai mari). Cât despre acomodare... La fel ca și atunci când ai trecut de la primară la gimnaziu.

| DeikrAndrei a răspuns:

Fara suparare. In ce pestera ai trait toti acesti 15 ani? Cu acomodarea nu stiu... si eu sunt tot boboc.

| GherghiceanuCristian explică (pentru DeikrAndrei):

Stai calm...nu am spus ca am trat intr-o pestera..insa nu am mai avut o prietena de 6 luni...plus ca eu vreau ceva de durata.