| catalin1948 a întrebat:

am o catelusa rottweiler si acum cateva zile i-am adus un partener.Ca vreau sa faca puiutii.Cine imi spune si mie catea zile dureaza pana ajung ei sa faca pasul cel mare, ca pana acum nu au facut nimic

4 răspunsuri:
| Floreenofficial a răspuns:

Depinde. poate cainelui acela nu ii place de catelusa ta. (vorbesc serios). unii caini chiar nu se suporta, ca si oamenii de altfel waiting

| onasis1961 a răspuns:

Draga stii foarte putin despre caini din cite vad eu! Catelusa ta trebuie sa aiba o anumita varsta sa se inperecheze.In primul rand trebuie sa stii ca are ciclu ca si femeile dar numai de 2 ori pe an.Deci fii atent cand are putine scurgeri de sange si cand s-au oprit la 6-7 zile o duci la imperecheat.Si trebuie sa o mai duci inca o data la 24-48 de ore.Astep-ti 60-65 de zile si ve-i avea catei.Multa bafta!

| Zenithf a răspuns:

Nu este sezonul. laughing
Intreaba mai bine medicul veterinar, eu stiu ca ei se imperecheaza doar primavara, prin luna aprilie-mai. thinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu