| TwEEty_9286 a întrebat:

Am si eu o intrebare:am un papagal nimfa care e fata si nu stiu daca ii trebuie pereche si daca ii trebuie spuneti-mi si mie anumite culori la cel mai bun raspuns {funda}

Răspuns Câştigător
| MeimeiPinguinu a răspuns:

Tzau
Ii trebuie ai putea sa ii cumperi inca unul sa aiba companie e mai bine asa, singura saraca nu ii va placea sa stea fara sa faca nimic am avut odata un papagal na suportat sa stea singur si atata sa zbatut sa iasa din cusca pana a reusit si dupa o saptamana l-am gasit mort langa un bloc :((... ei sunt obisnuiti sa aiba pereche...
Poza:http://www.google.ro/......tp?/imgres r:5, s:29&biw=1366&bih=429
&
http://www.google.ro/......tp?/imgres r:2, s:43&biw=1366&bih=429
&
http://www.google.ro/......tp?/imgres r:15, s:14&tx=74&ty=56&biw=1366&bih=429
Sper ca ti-am fost de folos.Succes:)

4 răspunsuri:
| Myssteriusthanlife a răspuns:

Pai daca vrei pui i trebuie pereche dar daca nu vrei nu i lua pereche

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu nu ii trebuie pereche pentru ca si eu am un papagal nimfa si nu ii trebuie

| Nimffa a răspuns:

Va trebuii sa aiba si ea o pereche..Adica nu chiar obligat dar nu stiu daca tie ti-ar placea sa stai inchis intr-o camera cu cateva jucarii la care sa te joci 5 minute!

| Madimadalinutza a răspuns:

Da dar daca ii cumperi o pereche trebuie sa iti asumi riscul. Daca unul dintre el se imbolnaveste este posibil ca si celalalt sa se imbolnaveasca.Iar riscul este mai mare daca se plac.Eu am un papagal de cinci ani si s-a atasat mai mult de mine. Cand plec din camera el se panica pentru ca crede ca nu mai vin si in plus ai si un avantaj :cu doi e mai greu sa te intelegi decat cu unul si daca ai doi ea nu se va mai atasa repede de tine.