| AmyIubitoareaDePapagali a întrebat:

Ce fel de colivie ii trebuie unui papagal nimfa?

Răspuns Câştigător
| KinderBeeeib a răspuns:

Papagalii Nimfa nu sunt tocmai niste papagali mici, motiv pentru care au nevoie de o cusca mai spatioasa pe care o gasesti in magazinele de specialitate.Cusca trebuie sa fie mare incat papagalul sa isi poata intinda aripile iar pe deasupra sa incapa suplimentele alimentare si cateva jucarii pentru papagali.

1 răspuns:
| SteelShadow a răspuns:

Si eu am nimfa si i-am luat o colivie spatioasa unde sa-si poată întinde aripile. Majoritatea persoanelor care-si iau nimfe le iau colivii cam mici pentru ca nu au destul spațiu. Eu sunt de părere ca papagalii aceștia au nevoie de colivii mari, bine dotate si de cate un antrenament de zbor pe afara din cand in cand.