| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o intrebare.ca se apropie ziua in care trebuie sa aleg profilul de la liceu. daca ma puteti ajuta sa stiti ca imi place :chimie, mate, biologie, engleza, muzica, desen, religie si urasc:fizica, istoria geografia iar la romana imi place literatura de mik aveam i imaginatie bogata si acum scriu "povesti" gramatica o inteleg perfect dar nu ma atrage.Va rog dati-mi un raspuns deoarece nu stiu nici ce meserie sa aleg...am o lista intreaga de joburi...va rog ajutati-ma!big grin

2 răspunsuri:
| Emeraude a răspuns:

Daca iti place chimia si biologia, cel mai avantajos ar fi sa dai la bio-chimie si poti deveni biolog, chimist, laborant, medic, stomatolog, farmacist, etc.
Succes!
Pa-pa!

| PurpleAngel a răspuns:

Si eu am aceeasi problema ca tine...habar nu am la ce profil sa ma duc dar uh te-ai putea duce la mate-info sau stiinte ale naturii credthinking