| broscutsaaa a întrebat:

Am si eu o intrebare care are nevoie de diferite raspunsuri si pareri. Deci, baietii din anturajul meu sunt mai nesimtiti [ de fapt, doar cativa dintre ei ]. E o fata, mai prostuta, si ei mereu o jignesc, ii vorbesc foarte foarte urat. si este un baiat care vorbeste urat cu toate. In "toate" eu nu ma includ, pentru ca baiatul acela este prieten cu varul meu si nu`mi zice nimic urat. In ce fel am putea sa-i influentam pe acesti baieti sa`si schimbe comportamentul? Sau cel putin sa nu mai fie asa de insuportabili si nesuferiti.

9 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Nu ii poti schimba, crede-ma. Daca le spui ceva iti rad in nas si risti sa fii luata in colimator. Parerea mea e ca mai bine ti-ai face alti prieteni pentru ca la un moment dat datorita lor poti face ceva regretabil chiar daca nu vrei. Sunt o influenta nefasta. Incearca sa vorbesti cu fata aceea, sa o consolezi cumva. Cu siguranta are nevoie de un prieten care sa ii fie alaturi.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Sunt la varsta cand au impresia ca asa e normal sa se poarte, sunt "barbati ", apare efectul de turma, actioneaza in "gasca", e greu sa ii aduci la realitate deocamdata.

| georgiana a răspuns:

Lupul isi schimba parul, dar naravul ba!

| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Nu ai cumhee hee

| broscutsaaa explică:

Multumesc mult de raspunsuri, eu oricum ii evit pe cat pot, iar fata aceea... eh, ce pot zice, cand ei zic ceva. ea le da cate o replica, si uite asa se iau la injuraturi.
Inca o data multumesc. :*

| mayli_9074 a răspuns:

Ca sa-i schimbi nu cred mai degraba sa-ti schimbi anturajul spre binele tau. Inteligenta si bunul simt te RIDICAla adevarata ta valoare nu prietenii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tu chiar crezi că-i poți schimba? Fă-ți alți prieteni.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sant prosti.si prostia din nascare, leac nu are. o fata mai prostuta? sau cu mult bun simt care va ignora tocmai fiindca va bagati singuri in seama?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Maica-mea spunea ca incerci sa strigi, incerci o cana cu apa rece dar daca omul nu se trezeste recurgi la vreo citeva palme.