| NedelcuIonutt a întrebat:

Am si eu o intrebare pentru cei care sunt/au fost la profil economic... Vreau sa stiu cum se calculeaza media pe tot anul.
Astept raspuns repede! Dau Fundawinking.

Răspuns Câştigător
| lolly a răspuns:

La P.C.P C.P.S Comunicare(materii speciale): media nu se aproximeaza, daca iti iasa 9, 32 asa ramane!
Cu teza. Faci media normala(aduni notelesi imparti la cate sunt, apoi inmultesti cu 3 ori TEZA si imparti la 4)
Le aduni toate la sfarsit si imparti la cate sunt (medile ma refer)

| NedelcuIonutt explică (pentru lolly):

Mersii mult.Am media de la materiile de economic 9.33 si nu stiam daca ramane asa sau se aproximeaza. Multumesc foarte mult!winking

1 răspuns: