| Luiza_4982 a întrebat:

Am si eu o mare problema fetelor.trebuie sa plec la mare sambata si chiar in ziua aia trebuie sa-mi vina menstruatia.nu stiu ce sa fac pentru ca nu vreau sa-mi stric vacanta. ce credeti ca as putea face? Mersi mult celor care imi raspund!

Răspuns Câştigător
| th0xik candy a răspuns:

Foloseste ob-uri si eu am fost in aceiasi situatie si mi-a recomandat cineva sa folosesc ob-uri si nu am avut nici o problema am intrat chiar si in apahappy succes! (funda?batting eyelashes)

10 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Ce poti sa faci e sa stai intr o pereche de pantaloni scurti si sa nu intri in apa, nu lasa menstruatia sa ti strice vacanta

| BlueBird a răspuns:

Pai te poti relaxa pe plaja sau poti merge la o terasa la un suc sa te racoresti poti sa faci plimbari pe faleza seara :X sau chiar sa mergi si sa iti cumperi ceva vreun suvenir happy! Sunt o multime de concerte, te poti duce la unul. Poti face niste poze frumoase sa vizitezi ceva lucruri care mai sunt pe acolo. Poate niste plimbari cu vaporasu 'sau poti sa joci niste voley pe plaja (depinde cum te simti ). Sper ca te'am ajutat. Distractie placuta!

| Deea_3807 a răspuns:

Poti intra in apa doar cu picioarele...happy

| ignore a răspuns:

Ia-ti tampoane ob pastile neurofen pentru dureri menstruale si gthappy

| albina a răspuns:

Te duci la ginecolog si il rogi sa iti prescrie niste anticonceptionale ca sa iti amani menstruatia... daca nu i-ati cateva tampoane(nu absorbante), doua sau trei pastile de nurofen si voia buna...
i/ati un chilot super stramt si poti sa iti pui vata/un aborbant pe el ca sa fii mai linistita ca nu faci nicio infectie... Distractie placuta si nu uita sa imi dai funda...
Daca te risti poti intreba la farmacie de niste anticonceptionale, zi ca ai o urgenta si roaga sa iti dea...

| Aannddrraaaaa a răspuns:

Pff nu poti amana?:o.

| тøххynee a răspuns:

Nu poti face nimic...
asta e.o prietena a fost o saptamana la mare si nu a putut intra in apa. stii era chiar jenant sa se trezeasca ca pluteste ceva prin apa.
asta e... schimbi data vacantei daca poti daca nu, nu ai ce face...

| ingerasmotat a răspuns:

Incearca sa folosesti obe, parca asa se numeste... stii tu chestiile alea care le iei si le bavi in...

PS. Sunt baiat dar am o sora.

| Luiza_4982 explică:

Nu pot sa aman vacanta.ma gandeam si eu la ob-uri dar nu am mai incercat sa le folosesc niciodata.cat despre anticonceptionale nu poate fi vorba pentru ca nu am viata sexuala happy

| Catalina_3159 a răspuns:

Mergi la mare, distreaza-te. dar. eu nu as intra in apa daca as fi in locul tau happy Pentru siguranta. si in locul slip-ului de la costumul de baie poti purta niste pantaloni foarte scurti happy