| madalina2293 a întrebat:

Am si eu o nelamurire. am auzit ca pentru a creste mai repede parul e recomandat uleiul de ricin. Afecteaza cu ceva culoarea parului? Am o colega care a folosit ulei de masline si i s-a inchis culoarea parului vizibil... Uleiul de ricin are acelasi efect?

2 răspunsuri:
| Crisu_7532 a răspuns:

Pentru a accelera cresterea parului, eu iti recomand tinctura de ardei iute. o gasesti la plafar si este ieftina. plus ca este foarte buna si in cazul in care iti cade parul. se aplica putina solutie pe un disc demachiant si se freaca scalpul, la radacina firelor de par. o sa simti o usoara incalzire a pielii si o senzatie de arsura, dar este normal. oricum are rezultate foarte bune, eu sunt foarte multumita.

| vampir_5190 a răspuns:

Mmmda este recomandat, dar depinde si cum ai uh parul big grinpotzi sa iti tai dn varfuri in fiecare luna ca sa ti se regenereze si asa o sa creask mai repede la mine a junctionat[ mi-am luat din varfuri vara asta si intr-o saptamana il aveam la fel si mai lung ]si pentru a nu`ti mai cadea mereu, sa te speli cu sucul de la urzici, tzil face si mai lucios si mai tare.:d