| TabooR a întrebat:

Am si eu o problema cand ma incordez imi tremura mana bine amandoua doar cand ma incordez in special dreapta ce as putea face sa nu mai imi tremure?

Răspuns Câştigător
| Arthur a răspuns:

S-ar putea să ai şi o lipsă de calciu. Fă-ţi un control, elimină cafeaua şi energizantele şi în primul rând alcoolul dacă este cazul.

5 răspunsuri:
| Carlaaa a răspuns:

Mi se intampla si mie, desi mi se intampla doar la maini.
Fac karate de la varsta de 8 ani si nu inteleg... [ am acum 15. ]

| Roby67 a răspuns:

Daca tremura muschii cand ii incordezi inseamna ca ca trebuie sa-i antrenezi. Asta este prima indicatie a corpului care ne spune ca muschiul cutare nu este pregatit sa faca fata cerintelor noastre.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu fac sala de 6 luni, am 15 ani si imi tremura abdomenul cand fac abdomene... de ce oare?

| FreeGigi2231 a răspuns:

"Eu fac sala de 6 luni, am 15 ani si imi tremura abdomenul cand fac abdomene... de ce oare?" - Acelasi lucru mi se intampla si mie cand fac ambdomene dar nu inteleg de ce.

| Petrescu_Radu_1994 a răspuns:

Daca iti tremura muschii incordeazate...

carla... daca iti tremura mainile fa-ti 1 control. lipsele de calciuc cauzeaza si tremuratul mainiilor...

tu de faci abdomene la sala de 6 luni ( chiar daca nu prea cred.). ori faci o data pe luna sala ori o data la 2 luni. daca ai face cu repetarile corecte nu ai mai tremura. antreneazate bine si in modul corect si nu o sa mai ai probleme. si eu fac sala... mai precis body building. am 240 kg la presa. 34 la bicepsi. 80 la dorsali. la abdominali imi pun 20 kg pe picioare. ( am 17 ani )
oricum. antrenativa in modul corect si nu veti avea nici o problema. faceti tot timpul o serie de incalzire.