| Mwhahahaa a întrebat:

Am si eu o problema sad...Cateodata nu pot sta sg in camera sau in casa deoarece mi se face fricacrying...Simt ca e cineva inuman in spatele meu, sau ca apare "cel rau" in fata mea, sau la fereastra mea sad...Nu stiu ce sa fac ca sa scap de aceasta fricasad...Please help mee crying Nu pot continua asa...mSik :*

18 răspunsuri:
| Silvia a răspuns:

Pe tine te cheama silvia?rolling on the floor)
Si eu sunt fricoasa, prea fricoasa, insa doar atunci cand e noaptebig grin laughing.Eu atunci cand sunt sigura acasa aprind toate luminile, tin tv`u deschis, si pc`u si imi fac de lucru...stau pe TPU, ascult muzica, fac curat prin dulap si mai aranjez hainele, imi mai fac parul etc. big grin happy
Trebuie sa iti scoti asta din minte...esti mare...intreaba`ti prietenii...vei vedea ca nu mai este niciunul asa fricos ca tine.nu ai de ce sa iti fie frica happy

| Silvia a răspuns:

Tocmai eu laughingrolling on the floor
M`am gasit smug laughing))
Crestem, crestem...nu trebuie sa ne mai speriem asa, precum copiii micilaughing
rolling on the floor

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

happy Asa pateam si eu happyFa-ti ceva de lucru.Nu trebuie sa iti fie fricawinkingNu patesti nimic raukiss

nony
| nony a răspuns:

Silviutza. ce mai sperioasa de pe site. da sfaturi la alti cum sa nu se mai sperie rolling on the floor

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Fiecare din noi a trecut prin asa ceva, trebuie sa ai incredere in tine, lasa lumina aprinsa, oricum poti fi convinsa ca nu te urmareste nimeni in casa ta.

| ViVi a răspuns:

happy am patit si eu cand eram mai mica...
tot aveam senzatia ca e cineva in spatele meu sau ca ma urmareste cineva,,
du-te la bisericahappy.
eu mi-am scos ideea

succes

| buburuzAndreea a răspuns:

Si eu am aceeasi problema. E foarte infricosator sa stai singura in camera si sa simti ca e cineva in spatele tau, sa intorci tot timpul capul. Stii ce fac eu? Spun repede Tatal Nostru. Ma fac sa ma simt protejata cumva. Si ma asez intr-un fotoliu, sau intr-un loc mai ferit, sa nu fie in mijlocul camerei, sa pot vedea totul, sa nu mai simt ca poate fi ceva in camera mea, iar eu sa nu vad. Tin lumina aprinsa si cand merg dintr-o camera in alta. Nu te mai uita pe geam, ca ti se va parea intotdeauna ca e ceva acolo. Stai cu perdeaua trasa. O sa-ti treaca in timp, stai linistita.winking

| tina28 a răspuns:

Totul este in mintea ta, ai incercat sa nu te mai gandest la acest lucru? ce mai bine ar fi sa vb cu cineva despre teama ta, cineva capabil sa iti ofere sprijin si consiliere. poate ca ai vazut multe filme horror...si de aceia ai acele trairi asta este parerea mea...

| eek a răspuns:

Stai cu toate becurile pe care le ai in casa aprinse...eu asa fac..esti prea panicatatongue

| Nimeni a răspuns:

Stii aceeasi problema o aveam si eu acum 1 an...Nu puteam sta singura efectiv tremuram de frica...
Eu iti zic sa mergi la biserica, sa te spovedesti, sa te impartasesti si cu siguranta vor trece toate astea!
Succes!

| Misterious a răspuns:

Du-te al Biserica. vorbeste cu duhovnicul. spune-ti rugaciunile. o sa scapi de teama astawinking

| Babushka a răspuns:

Si eu patesc asta odata m-am dus pe la tata(parintii mei fiind despartiti) si normal ca am dormit singura k na doarme cu nevastasa; era noaptea pe la 12 si mi s-a parut k vad niste umbre p pereti acum poate pare penibil dar chiar ma speriasem f rau si m-am dus peste ei in camera sa vina sa doarma unu cu minelaughing) ai putea sa te duci la biserica te linisteste...

| gabitzu_8696 a răspuns:

Fix asa pateam si eu cand eram mica ...imi era foarte frica dar in timp acea frica a disparut...incearca sa stai cu lumina aprinsa...

| stcalin a răspuns:

Mi se intampla si mie asta inainte, cand eram putin mai mic, acum 1-2ani. Imi era frica cand murea cineva pe care il cunosteam, imi era frica daca auzeam un mic zgomot cand eram in pat si incercam sa adorm noaptea. Era ingrozitor. Asta trece de la sine, o sa vezi. Stai linistita, gandeste-te ca nimanui nu i s-a intamplat nimic, mai ales ca suntem in 2009, am evoluat.

| mariaale a răspuns:

Cand rami fa ceva de lucru citesti te uit la tv si na mai du-te la biserica si gandeste-te la lurui frumoase cand esti singura acasa

| Deea_8310 a răspuns:

Si eu am cateodata senzatii asemanatoare. dar incerc sa nu dau importanta acestor lucruri si sa imi fac alte ocupatii (cum ar fi sa ma uit la televizor, sa ascult muzica, sa cant, sa vorbesc la telefon). cred ca asta e si de la filmele de groaza si emisiunea fenomene stranii de care nu ma mai pot dezlipi laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stai cu lumina aprinsa laughing
Si eu cand eram mica aveam oroare de dulapurile de la mine din camera.Erau din acelea cu picioare si tot timpul ma temeam sa nu iasa ceva de sub ele sa ma prinda de picioare sa ma traga acolo rolling on the floor
Ziua n-aveam treaba, numai noaptea

Trece cu varsta tongue

| FanNane95 a răspuns:

Degeaba te duci la biserica asta este din cauza imaginatie tale iti este freica de intuneric si eu am patit-o cand eram mai mic nu am fost la biserica incercam sa ma gandesc la lucruri bune si a mers tongue