| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o problema in timpul vacantei nu pot dormi noaptea adorm la 05:00 06:00 dimineata si am si scoala acum ca sa terminat vacanta? ce sa fac sa pot dormi? in vacanta ma trezeam la 13-14 ca ca ma culcam la 03-04 ce pot face? Am 15 ani precizez ca nu consum cofeina cola niciun fel de suc nu beau... zahar deloc. Ce pot face e posibil sa fie ca am dormit prea mult si acum am energie? daca da cum sa o consum acum ca maine la 07:30 ma scol sad Dau funda la cel ce ma ajuta.

5 răspunsuri:
| CrazyTeenager a răspuns:

N-ai ce face, si eu am dormit in timpul zilei 5h, seara precedenta 8 h si jumatate, ca-s rupt dupa antrenamente. Nu te mai du la liceu, sanatatea are prioritate big grin, treci pe la o colega inainte de scoala, si dupa ce o rezolvi, ai sa vezi ca te cam lasa energia.

| METALL2000 a răspuns:

Si eu am aceeasi problema ma ia somnul pe la 3 sau 5 dimineata si ma scol la pe la 11 dimineata, in caz ca e 5 dimineata si nu te-a luat somnul trezeste-te si fa tot felul de activitati prin care sa iti consumi energia de exemplu sari coarda sau alearga si mai pe la 9 si ceva siteste o carte sa vezi ca pe la 10 sau 11 noapte te va lua somnul instantaneuwinking sper sa se rezolve problema mult succes!

| TuttyFk a răspuns:

Am sa incerc. De la scoala nu am cum s lipsesc ca nu ma lasa bunica mea si na nici eu nu prea vrea ca e prima zi de scoala si vreau si eu sa stiu ce se mai intampla. Mai astept raspunsuri. incerc macar 1 ora 2 sa dorm.

| TuttyFk a răspuns:

In final am lipsit. nu am putut am adormit la 7 nu puteam dormi 30 min.

| maryannee a răspuns:

Aceasi problema o aveam si eu. De vreo 5 luni nu am dormit noaptea. Adorm numai pe la 6 sau 7 dimineata. Nici eu nu consum confeina. Solutia mea a fost sa nu mai dorm nici dimineata.mi-a fost foarte greu dar am adormit seara la 10 ca un copil mic. Daca nu mergi maine la scoala o sa te trezesti iarasi la 1 si iar nu o sa dormi nici maine seara. Deci chiar daca o sa fi obosit de dimineata, mergi la scoala si sa nu dormi cand te intorci de la ore ca apoi iar nu o sa dormi noaptea. Acum ca sa mai consumi din energie citeste ceva de pe net, ori o carte ca obosesti ochii si sa te ia somnul mai usor. Nu incerca sa iti consumi energia facand lucruri ce fac sa dispara somnul. Asculta muzica ce stii ca pe tine te relaxeaza si daca iti place incearca sa bei un pahar cu lapte.