| yonela13 a întrebat:

Am si eu o problema. In timpul vacantei obisnuiam sa ma culc foarte tarziu si sa ma trezesc pe la 12-13, asta nu era o problema in vacanta insa de cand am inceput scoala este mai greu. Incerc sa ma culc pe la maxim 00:00 si nu pot sa dorm, somnul imi vine pe la 2-3... ce pot sa fac ca sa imi reglez din nou programul?

Răspuns Câştigător
| Salluty a răspuns:

Pai pune-ti alarma la 7-8 dimineata. Stiu ca e obisitor dar asta e si ideea. Astfel dupa 2-3 zile fei fi mai obosita si o sa te culci mai devreme. Pana la urma.nu o sa te mai oboseasca sa te trezesti asa devreme deoarece ti s-a refacut ceasul biologic. Dar incearca sa faci asta in weekend ca sa nu mergi la scoala cascand.
Daca ideea asta nu te incanta poti sa bei ininte sa te bagi in pat o cana marre de ceai de tei si sa citesti ceva. Daca reusesti sa adormi la 00. Seara urmatoare incearca sa adormi la 11:30 si tot asa pana iti refaci programul.
Sper ca te am ajutat. FuNdItA?

1 răspuns:
| ღMysteriousGirlsღ a răspuns:

In fiecare seara, sa pui la incalzit un pahar de lapte si dupa ce-l bei te ia somnul instantaneuwinking :*