| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu un aparat de barbierit. e bine sa il dezinfectez cu spirt la fiecare folosire(ma refer la lama de ras nu la aparat)
big grinmersi

4 răspunsuri:
| LoveForShania a răspuns:

Da, este foarte bine si foarte igienic! Astfel nu o sa te iriti... si nu o sa te apuce diferite boli (exista 48% daca nu te dezinfectezi).

SFAT: Dezinfecteaza lama atat inainte de folosire cat si dupa! Inainte: deoarece nu stii ce bacterii sau alte chestii s-au pus pe lama, indiferent in ce il tii.
Dupa: pentru ca asa il mentii curat!
Cel mai important este inainte de folosire... big grin Bafta!

| OanaG a răspuns:

Da...happy

In plus dezinfectezi lama[ceva igienic]:*

| LCD a răspuns:

Foarte bine

| emy_8408 a răspuns:

Da e bine, ai vazut ca pe bube dai cu spirit sa nu se infecteze.