| ionut1alexandru a întrebat:

Am un calculator de a avut windows vista pe el,si am instalat pana la urma windows 7, ca nu am reusit sa bag xp,cine ma poate ajuta sa instalez xp pe el, va rog cineva care ma poate ajuta.

8 răspunsuri:
| PengiunS a răspuns:

Daca ne explici mai bine cum sta treaba te ajutam, de ce nu ai reuist sa bagi XP? numa te rog sa nu imi dai raspunsuri de gen: Nu am avut CD.

| ionut1alexandru explică (pentru PengiunS):

Nu imi dadea voie, din ce am citit pe net daca ai prima dada vista instalat si vrei sa bagi xp, am inteles ca este o problema de drivere

| PengiunS a răspuns (pentru ionut1alexandru):

Pai cum adica nu iti dadea voie? e imposibil. Pur si simplu baga cd-ul cu XP dupa care il butezi, stergi partitia cu windows-ul si bagi windows XP.

| ionut1alexandru explică (pentru PengiunS):

Nu buteaza cd cu xp, la win 7 a mers imediat

| PengiunS a răspuns (pentru ionut1alexandru):

Inseamna ca nu e bun CD, nu are nici o legatura. Incearca alt CD, scoate un windows in format iso si baga`l pe CD cu PowerISO. Daca nu stii cum cauta un tutorial pe google.

| ionut1alexandru explică (pentru PengiunS):

E bun cd_ul am mai instalat pe alt pc inainte, am incercat sa intru in el direct asa in program si unde scrie instalare nu pot sa dau, nu imi da voie nici asa

| PengiunS a răspuns (pentru ionut1alexandru):

Eu zic totusi sa incerci cu alt CD. Eu zic ca nu are nici o legatura una cu alta, am patit la fel odata, am instalat de pe acelasi CD cu o zi inainte la altcineva, si mie nu mi-a mai mers decat cu alt CD... nu stiu ce sa zic dar alta solutie nu am pentru tine, ca nu te pun acuma sa schimbi hardu.

| K0sti a răspuns:

Ma nene, ai citit prostii pe net! Pune mana si formateaza hardul intai si dupa aia instalezi ce vrei! Paca sunteti cazuti din Luna!