| xatalun a întrebat:

Anul acesta intru in clasa a saptea si nu-mi pot imagina cum va fi...In clasa mi-a fost destul de greu pentru ca nici atunci, nici acum nu o inteleg.Cum va fi chimia? Dar fizica? Voi ati folosit manualul humanitas la limba romana, cum a fost? Cum e puisorul de la mate structurat? Cum va fi civica?

Răspuns Câştigător
| 愛日本 a răspuns:

Chimia e usoara la inceput,dar si mai incolo trebuie doar sa inveti si sa le intelegi.
Fizica nu am inteles-o niciodata, tot ce am tocit am uitat.E aiurea, depinde mult si de profesorii pe care ii ai.
Civica nu e grea, nu te streseaza cu ea, oricum nu mai faci decat in a 7-a, probabil si a 8-a nu-mi amintesc
Nu-ti fie frica, cand o sa intri la liceu ce o sa faci? Probabil alegi un profil cu 3 materii diferite de tot ce ai facut (module) atunci ce o sa faci? Nu e greu, trebuie doar sa fi calm, atent si sa le intelegi.

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

nu te mai agita atât, o să fie bine.

| vaporwave a răspuns:

la chimie stiu ca ma incurcam extrem de mult pentru ca mi se parea simpla. o sa ai cate ceva chestii de retinut totusi, tabele cu valente etc etc

la fizica, ...pai fizica nu faci dintr-a 6a parca?

humanitas e ala verde, la romana zic. cred ca ala era. stiu ca il terminasem cu o luna jumate mai devreme

"puisorul" ce
la mate pe a 7a e foarte multa materie, deci pregateste-te

civica e o materie de rahat, cel putin pentru mine a fost. tot ce am facut a fost sa "lucram" pe echipe, adica sa copiem primul rand, cate ceva de la mijloc si ultima propozitie ca sa terminam primii si sa nu trebuiasca sa ramanem sa curatam sala

bafta

| Anonim13777 a răspuns:

O sa fie foarte usor, nu prea o sa faci de pe manual, o sa incepeti cu lucrurile de baza, Bafta :*