| flavius01 a întrebat:

Ar trebui sa imi schimb profilul la care sunt? Eu acum sunt clasa a noua la profil de stiinte ale naturii intensiv engleza. Era o vreme cand am crezut ca vreau sa merg la Medicina, apoi o vreme in care nu mai eram sigur ce voiam sa fac si pe atunci am zis sa vin la stiinte ale naturii (mate-info nu prea ma incanta). Acum intr-un final mi-am dat seama unde vreau sa merg si pentru prima oara nu am nicio indoiala in legatura cu facultatea si anume la Universitatea Nationala de Arta teatrala si cinematografica in Bucuresti, la sectia de Scenaristica. Ce-i drept, nu prea sunt materii in liceu care le voi folosi si la facultate, singura care apare fiind romana, partea de literatura. Acum ma gandeam sa ma mut la profil de filo: mai toata lumea stie ca eu sunt bun la romana si la limbi in general, nu prea ma remarc la alte materii ca la acestea dar mi-e frica sa nu ma razgandesc pe viitor in privinta facultatii si sa vreau sa urmez o facultate unde am nevoie de mate, bio, chimie sau fizica, materii ce nu o sa le mai fac din clasa a 11-a. Chiar nu stiu ce sa fac, dar daca este sa ma mut trebuie sa o fac din clasa a zecea cel tarziu, dupa sunt prea multe materii la care nu voi mai putea sa recuperez. Ce ma sfatuiti? thinking crying

1 răspuns:
| StarkWolf a răspuns:

Eu te sfatuiesc sa te hotorasti ce vrei sa ajungi in viata si pe la ce facultate vrei, iar dupa aceea sa iti alegi profilul care sa te ajute la facultate! Daca nu esti bun la mate info nu te duce, e greu daca nu intelegi si usor daca intelegi! Eu sunt pe mate info si jumatate de clasa a zis ca vrea sa intre si apoi s-au razgandit!