| razvan05 a întrebat:

Ce ma sfatuiti sa fac? Sunt la un profil de stiintele naturii si as vrea sa ma transfer la filologie. Trec in clasa a XIa si sunt praf la mate si chimie si imi place romana, dar nu mai am exercitiu sa invat foarte mult la romana si de aia mi-e teama. La filo (simplu) din ce materii se da BAC-ul?

Răspuns Câştigător
| Bbyw a răspuns:

Pe filologie dai bac-ul la : romana, istorie sau geografie, o limba straina si la socio-umane : logica, psihologie, economie (de genul acesta). Eu trec in clasa a XI si tocmai m-am transferat de pe filologie pe bio-chimie. big grin

| razvan05 explică (pentru Bbyw):

Waw, la mine e exact invers..adica de la bio chimie la filo si trec tot a 11a. dar mi-e frica de bacul la mate si am zis sa fac ceva cat mai pot, ca dupa risc sa nu iau bacul. pana acum m-am mutat de 2 ori si acum sper sa fie cu noroc.

| Bbyw a răspuns (pentru razvan05):

Si mie imi e frica de bac-ul la mate, plus ca in clasa a 10-a nu prea am facut matematica. Sper doar sa ma descurc.