| Anesiss a întrebat:

Ar trebui sa vorbesc cu diriginta despre faptul ca ma framanta atitudinea lor fata de colega mea care se fumeaza, are cercei in nas? Toti profesorii tin cu ea. Ea nici macar nu invata akas se plimba toata noaptea pe strazi si vrea numai note mari.Este bine daca vorbesc cu diriginta despre asta?

Răspuns Câştigător
| bunnylover537 a răspuns:

Te framanta in sensul in care esti invidioasa pe notele ei sau pentru ca iti faci griji pentru ea? Intreaba-te chestia asta. Daca raspunzi cu prima varianta, nu vorbi cu diriginta, stapaneste-te singura. Poate e extrem de desteapta si prinde din zbor la ora. Daca raspunzi cu a doua varianta, vorbeste cu diriginta sincer despre treaba asta.

4 răspunsuri:
| NoChanceForUs a răspuns:

Haters gonna hate.
Așa-i @bunny.

| GemPanda a răspuns:

Idk. adica daca fata nu face probleme si asa nu ai de ce sa vorbesti. puppy dog eyes e viata ei si face ce vrea. plus ca conteaza caracterul puppy dog eyes nu cum arata si daca e mai nonconformista. si eu am o prietena; a fel. are cercei in urechi, fumeaza dar asta nu conteaza! mi-e o prietena foarte buna si nimeni nu va schimba asta pentru ca e un om minunat. deci nu conteaza cum arata, sau ce face. daca e om bun si nu va face rau nu trebuie sa o implici pe diriginta.

| deeDEE1269 a răspuns:

Se intampla si la mine in clasa aceiasi chestie dar la mine este vorba de ura invidie si toate alea exact cum a spust bunny daca iti faci griji pentru ea eu cred ca cel mai bine e sa vorbesti mai intai cu ea si pe urma sa dati drumu la o tema de acest gen la dirigentie

| Simonasimi a răspuns:

Buna.Probabil diriginta ta nu o sa faca nimic pentru ca nu are cum sa ii oblige pe profersorii sa ii dea o nota mai mica doar pentru ca asa vrea ea sau altii.