| tancaumaria a întrebat:

Are voie profesorul de la clasa (legal) sa-ți facă programare la psihologul scolii?

5 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Nu exista vreo interdicție legala in acest sens, chiar si eu sau vecinul de la 6 iti putem face cate o programare.

| AdioTPU a răspuns:

Nu chiar. Poate numai dacă ești elev-problema și ai un comportament deviant.

| TudorRebecca18 a răspuns:

Nu.Practic ar trebui ca unul dintre părinții tăi să semneze un act cum că și-ar da acordul. Dacă nu ți-a dat acel act ca să îl aduci semnat, nu poate să-ți facă programare. Anunță Directorul/Directoarea școlii și anunțăți și părinții despre asta.Nu este o crimă, dar ar trebui să-si vadă de ale sale profesorul și să nu-și asume o responsabilitate așa mare, că nu e tatăl sau mama ta.

| tancaumaria explică (pentru TudorRebecca18):

Deci pot refuza politicos iar ea nu are nici un drept de a mi scădea nota

| TudorRebecca18 a răspuns (pentru tancaumaria):

Clar.Dacă tot vrea să-ți scadă nota la purtare, îți anunți unul dintre părinți și mergeți și discutați problemă cu Directorul/Directoarea.