| roxanabye a întrebat:

As avea nevoie de un sfat, cum sa fac sa fiu mai sociabila, mai indrazneata cu necunoscutii sau cu cei care nu-i stiu prea bine? Ca parca ma blochez cand vreau sa vb cu ei, sau spun lucruri ridicole din cauza timiditatii...dar eu sunt sociabila cu prietenii apropiati...

4 răspunsuri:
| 六兆年と一夜物語 a răspuns:

Eu zic că ar trebui să fi tu iar cei care o să te placă o s-o facă pentru ce eşti tu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fii tu insuti, eu vorbesc cu persoanele noi intalnite cum vorbesc cu toti prietenii mei, desi is destul de timid.

| Sylvye a răspuns:

Incearca sa ai conversatii imaginare cu o persoana (poate chiar un obiect), adica povesteste tu ceva, vorbeste nonstop. Poate pare ciudata metoda asta, dar asa incepi sa iti dezvolti modul de a vorbi. Si nu e asa usor cum pare sa vorbesti, de exemplu, cu un copac.

| da2nu1 a răspuns:

Time to upgrade my Minecraft to premium freeminecraftgiftcode.net big grin