| Adde_4657 a întrebat:

Heii am si eu nevoie de un sfat ma puteti ajuta? deci m-am certat cu mai multi prieteni foarte apropiati din cauza ca sunt cu un baiat ce sa fac? sa raman cu el si sa imi evit prietenii mei cei mai buni sau sa ma despart de el si sa raman in continuare cu el? si avand in vedere ca acel baiat nu stiu daca tine la mine...

Răspuns Câştigător
| curiozitatea a răspuns:

Dc nu vor prietenii tai sa fii cu el? Ma rog...
Incearca sa alegi prietenii...si spune-le "pai uitati renunt la el numai pentru voi. dar imi promiteti ca nu mai faceti asasad...chiar nu imi pica bine. voi trebuie sa ma sustineti sunteti prietenii mei.va rog.[si ii iei in brate] Renunti la baiat fiind ca prietenii tai o s aaii ai si le bine si la greu dar el vine si pleaca.Cum se indragosteste de alta te lasa. Fundita:*happy?

2 răspunsuri:
| Fllorentina a răspuns:

Nikiodata nu e nevoie sa te certi cu prietenii pentru un iubit. Asta se intampla doar pentru ca iubitul tau este gelos si pe vrea numai pentru el... dar tu nu esti proprietatea lui! SPUNE-I ASTA! Nu te mai certa cu prietenii intr-o zi o sa iti para rau pentru ca poate aceasta relatie nu va duke la nesfarsit iar atunci cand va veti despartii vei avea nevoie de prieteni si nu vei avea tocmai din cauza asta [ca te certai cu toti pentru nimic ].
Daca tu vrei sa mai fi cu el, este doar decizia ta, depinde cum va impakatzi sau daca va ubitzi cu adevarat. Incearca sa vorbesti cu prietenul tau sa ii explici situatia si sa ii spui ca nu vrei sa te certi cu prietenii din cauza lui, ce el se cearta cu prietenii sai din cauza ta? nu credtongue.
bafta:*
big hug si ai grija gandeste-te bine cand vei lua decizia de a te despartii de el...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred ca merita sa ramai cu el daca nici macar nu este sigur ca tine la tine...nu evita prietenii buni pe care ti iai facut pe parcursul timpului pentru un baiat pe care nici ei nu-l considera potrivit pentru tine pentru un baiat care nu stie daca tine la tine... daca nici tu nu vrei sa ramani cu el (pentru ca alegerea iti apartine) nu-l lasa sa te amgeasca