| adRiaNOO a întrebat:

As dori niste statusuri phaine nu de pe google originale cele mai phaine primesc fundita [love struck]

Răspuns Câştigător
| AliceHappyGirl a răspuns:

Nu o lasa sa plece! Stii ca e singura care te iubeste! Iubeste-o, fa-o sa uite ca ai fost rece.
Chiar de plec, voi lasa un pic din mine langa tine si poate la rau iti va fi mai bine.
Conectata la dragoste. Vrei si tu?
O vezi? Nu e trista; chiar deloc. Zambeste suav, are privirea de foc, e o dulce. O iubesti, stii bine…dar ea, deja, nu se mai gandeste la tine.
Baietii au balansul lor fenomenal, dar intotdeauna fetele au rolul principal.
Poti sa admiri, sa iti doresti si…evident sa iti iei gandul!
Vreau sa te incrunti cand nu te bag in seama. Vreau sa te fac sa plangi.Vreau sa te superi, sa ma certi si sa ma ierti. Vreau sa spun prostii si sa ma saruti zambind.Vreau ca duminica dimineata sa ne certam, iar noaptea sa ne impacam, pentru ca altfel nu se poate. Vreau, ca atunci, cand nu ma mai suporti si pleci, sa intorc capul dupa tine si sa tip in gandul meu sa te intorci. Vreau sa-mi fie dor de mirosul pielii tale. Vreau sa ma necajesti, sa ma tachinezi, sa te joci cu mine, vreau sa fim copii, vreau sa fim adulti. Vreau sa-mi descoperi senzualitatea, salbaticia, vreau sa ne exploram simturile, trupurile, dorintele. Sunt o rasfatata si nu trebuie sa imi lipseasca asta de la tine. Sunt un amalgam de dorinte si cerinte. Vreau mult. Vreau...Tu? Si inca ceva. Cu multi ani in urma, cand eram intrebata ce vreau sa ma fac cand voi fi mare, eu raspundeam: vreau sa fiu regina. Acum sunt mare.Trebuie sa fiu regina.
Ce am fost candva, astazi nu mai sunt. Dar ce sunt azi, imi pare rau ca n-am putut sa fiu mereu.
Nu e usor sa fi femeie. Dar cu siguranta e cel mai frumos lucru din lume!
Nu o sa uit ceea ce sunt. O sa ajung ceea ce visez. O sa iubesc ce-mi place. O sa uit ceea ce ma doare. Nu o sa iert ceea ce mi se greseste. O sa fiu buna cu cine merita. Si rea cu cine trebuie!
Nu incerca sa ma convingi. Demonstreaza-mi!
Esentele tari se tin in sticlute mici.
Iubeste schimbarea si pare pe tava. Dar uite cum pleaca si ramai la L-A-B-A!
Nu m-am nascut in puf, dar ma bucur de viata. Pot zambi, daca vreau, in fiecare dimineata.
Mi-ai spus ca ma iubesti. Acum imi arati ce putin.
As vrea sa-ti port numele candva.
Dezvaluie totul si ascunde atat de multe…Oricat de mult ai privi-o, nu o poti descifra in intregime…

1 răspuns:
| Adinutza14 a răspuns:

Esti ca un drog pentru mine, esti propria mea heroina:X

multi dintre voi vorbesc despre dragoste, dar putini o cunoaste'ti.nici eu nu stiam ce iinseamna dragoste adevearata, insa acum datorita tie iubire acu unosc adevaratul sens al cuvantului Dragoste

si chiar daca uneori ziceam ca fara tine e mai bine... vreau sa stii ca vreau sa fiu mereu alaturi de tine.

nimeni nu imi poate fura zambetul care imi apare cand ma gandesc la tine!

nu conteaza ce a fost, ci ce va fi de acum inainte!