| DelphhiN a întrebat:

As dori o dieta de slabit dar sa fie eficienta.sa slesc 1kg p zi va rog nu conteaza cat de drastica dar sa fie incercata si 100% eficienta...va rog

3 răspunsuri:
| Hirako a răspuns:

Nu mai mananci dulciuri/paine/paste fainoase.Vei manca putin si des ( 9-10 ori pe zi, cate 3-4 inghitituri ) si, desigur, vei face foarte, foarte mult sport : abdomene, alergare, gimnastica.

| RenataAlesya a răspuns:

Dar nu este sanatos sa dai jos 1 kg pe zi! Deloc! O poti face insa e mult prea greu si nesanatosstraight face
- Cand te trezesti dimineata pune-ti intr-o sticla ( de 0, 5 litri)apa si apoi stoarce in ea o jumatate de lamaie si bea toata apa in urmatoarele 5 min. Fai asta:dimineata, la 3-4 inainte de fruct si seara cu 1 ora inainte de culcare. Plus ca mai trebuie sa bei apa(deoarece faci mult sport[in dieta asta] sigur o sa iti vina sete si o sa bei peste 2 litri de apa.
-Mananci un fruct, chiar 2(un mar, o banana, chiar si o lamaie, ananas fiindca e anticelulitic)
-Daca ti-e foame totusi, te duci si te speli pe dinti de fiecare data cand ai senzatie de foame.
-Alergi vreo 4 km dimineata, 4 km seara, te plimbi cu rolele 1 ora-2, cu bicicleta 2 ore, dansezi mult timp fiindca oricum te distrezi si uiti de mancare.
-Seara nu mai manananci nimic, doar la ora 3-4 mai iei un fruct si te apuci iar de sport cum scrie mai sus.

Succes mult la pierdut kilograme!winking

| Daniel_4252 a răspuns:

Dieta max planck salbesti 9 kg in 14 zile (mai rapida ca e nu exista)