| thambor a întrebat:

As dori sa aflu dupa parerea voastra care este cel mai bun caracter la toate pe metin2.prin toate vreau sa spun lupte contra jucatori(pvp) lupte contra monstrilor(pvm). dau fundita celui mai complet si mai bun raspuns

Răspuns Câştigător
| PяĬɔhĬηĐεℓ a răspuns:

Clasamet:Sura,Ninja,Shaman,War...Sati explic:
Sura este cel mai bun ca te rupe daca ai de exemplu war de 75 un sura de 49 te poate bate la duel
Ninja are niste puteri nemaipomenite este bun si el si daca ai magiile P ii rupi pe toti dar desigur ca trebuie sa ai si armura si bijuterii bune
Shamanul este bun la lvl mare daca ai magii P dar din experienta mea nu prea este bun are un clopot si o magiile care sunt destul de bune dar shamanul in general este cam nasol
Warul este bun doar de la lvl 1 la 35-45 in rest cresti greu cu el si te iau toti de aceea l-am pus ultimul si cam atat stiu eu despre aceste caractere... Sper ca ti-am fost de ajutor! Bft! fundita? A si era sa uit poate vrei unmetin2 pe carel joc si eu se numeste val mondial uite siteul http://www.valmondial.fr/aragorn/ si daca e ceva vrei iteme sau altceva ma anunti ca eu ma numesc xGeorge ok?

87 răspunsuri:
| Andutzu02 a răspuns:

In pvp e sura pe neagra
in pvm sura pe arme sau un war dar warul e bun la lv mic in crescut

| DouaPuncteOTrei a răspuns (pentru Cromwell):

De cand Samanul pe Vindecare la PvM raised eyebrows?

Răspuns utilizator avertizat
| PяĬɔhĬηĐεℓ a răspuns (pentru NorKaAdytzu):

Arme magice...BFT!

| Denis14 a răspuns:

Dragilor toate caracterele sunt bune depinde de itmwinking sura este pic mai tare are atack mai marisorwinking

| MrVlad10 a răspuns (pentru PяĬɔhĬηĐεℓ):

Impusca-te cu un pistol cu apa... warul e ultimul? S-o crezi, cu wsarul da stii sa-l faci...pfwaaaa..crapi tot cu el, ti-o spun eu care am jucat 1000 de metin-uri la viata mea si inca mai joc! Asa ca daca nu stii nu mai spune nimic

| FeeLGooD a răspuns:

Am foarte mare experienta in acest joc! Dupa parerea mea cel mai bun caracter este Sura Arme Magice.De ce? In primul rand competentele sale sunt extraordinare!(Taisul, Teama, Armura vrajita etc.)Avand doar 2 skill-uri cu damage mare(degetul si vartejul) deoarece risipirea nu prea scade damage pe RO pentru. ca exista rez. la magie...dar chiar si asa merge risipirea data.In fine si in al treilea rand: aceasta rasa este cea mai CIUDATA fiindca el poate da magiile chiar si FARA SABIE ceea ce rezulta damage mare chiar si pentru un caracter full sabie(nu mai are rost aceasta aparare). Parerea mea personala iar ca acesta sa fie bun ar avea nevoie cel mai mult de semiom, critica, patrundere si viteza farmecului foarte mult(pe RO warul copr este bun deoarece nu multi isi baga sansa de a bloca atacul corporal!) big grin

| MaestrulTau a răspuns:

Tot ce conteaza sunt bonusurile si orice caracter e bun

| Stuparu_Costi_1997 a răspuns:

Toate caracterele sunt la fel de puternice. Depinde doar de tine ce iteme faci sau ce statusuri pui. Daia Metin 2 este un joc de strategie

Sper ca te-am ajutat. Funda?

| onLineRXD a răspuns:

Waru a fost si va fi cel mai bun big grin

| OmuFoarfeca99 a răspuns:

Deci,dupa parera mea cel mai bun in pvm este war corp, iar in pvp ninja pe arc pentru ca da multe critici, iar apoi sura bm(sunt asemanatoare). Acum celelate nu sunt bune pentru ca ninja lame rateaza mult, la fel si warul mental, iar despre samani nu stiu mare lucru. Iar sura am are doar 2 magii de aceea nu il recomand. fundita :?

| GhitaCelObraznic a răspuns:

Este simplu toate sunt egale happy depinde cum ai itm facute si in duel cum prinzi combul si criticul.

| drijli a răspuns:

Doamne ce paraleli sunteti la metin si mai si raspundeti
Cum sa fie waru(fie corp fie mental) ce-l mai tare sau sura BM
Sura AM are risipa. Waru corp daca a luat risipa e terminat se duce aura se duce si waru
Waru mental daca a luat risipa se duce corpu cu toate ca ii raman schilurile cu atac mare dar un sura AM il va tine pe jos din hituri
Waru fie mental fie corp e 0 vs sura, BM il va bate din flama si AM risipa isi spune cuvantu
Sura BM e terminat daca a luat risipa se duce protectia se duce si sura BM 2 degete si un vartej si s-a dus BM fara protectie
Cel mai bun caracter in duele e ninja lama, risipa inutila vs ninja lama(isi va da camuflaju inainte de inceperea duelului, camuflaju da 62% paguba pe lovitura data din camuflaj doar pentru ambuscada, e slab doar vs BM dar folosesti auto si incearca sa nu ratezi roata, ca sa fi ce-l mai bun pa ninja tr sa stii sa joci pe el ca degeaba ai itm daca nu sti sa joci
Un ninja ca sa fie bun e doar pe serverele care au bio 92, 94, 96 si un ninja isi va alege atac la misiunile 92(100 atac), 94(200atac),96(300 atac) bio si va face in jur de 1700 atac, exclus aburelile de sv cu lv de peste 105 sau 250 si arme care le au GM pe oficial
Pe oficial dupa mine e Sura AM(va creste foarte usor) sura BM(nu multi isi permit sa doneze sa-si faca itm cu ful rezistenta la magie), ninja lama restul praf
Stilu de lupta face diferenta in duele!
Pe saman nu am jucat deci nu stiu cum se comporta in duel
Ninja arc e 0 la duel
La gramada ce-l mai bun caracter e penultimu in topu caracterelor la duel adica waru mental(chiar daca ia risipa ii raman schilurile cu atac mare) urmat de saman zmeu(toti au sabie, maini, pumnal si sageti) nu au toti clopot si evantai si iti va da samanu zmeu 5k hit la gramada urmat de Ninja ARC, SUra AM, NINJA lama, BM e slab la gramada si samanul leac. Waru corp e 0 la gramada daca a luat risipa nu mai are nici hit si schilurile au dmg mic
IN PVM
Sura AM aparare marita + atac mare dat de tais care da atac mai mare ca aura
War Mental aparare mare
Ninja Lama toate schilurile de atac lovesc mai multe grupe de mobi
Saman Zmeu bufu
Sura BM are protectia si cu o otravita cu pg medie mare da binisor ca nici ninja lama n-are aura sau tais
Samanu leac pentru ca are leacu si nu ii trebuie multe fuluri sau vinuri
Ninja ARC e 0 la pvm( dar daca are P la transformare si blindat de globuri si vinuri/roua/fuluri de la lv mare 75+ va creste mai usor ca toate caracterele transformat cu un arc cioara cu pg 45+ in mana si transformat)
DECI CUM AM MAI SPUS NU CONTEAZA CA AI ITM PERFECTE CA SA IESI INVINGATOR IN ORICE SITUATIE CEL MAI MULT CONTEAZA STILU DE LUPTA SI EXPERIENTA CARE O AI DE JC PE CARACTERU CARE ITI PLACE CE-L MAI MULT SA JOCI

| cocza a răspuns:

Mah...
Eu am facut asa:cu Warrior spargeam Samanii, Ninja, SI pe alti Warrior.Cu el facem o gramada de itm smechere!
Cu Ninja nu prea faceam mai nimc ca cu el trebuia sa ai o gramada de itm bune ca sa rezisti!
Cu Samanu era NASOLfrate da cum sati alegi samanu L.O.L!
Cu Sura n-am ce sa zic cai umileam pe toti!
Un sfat!
In unele metine cresti cu Warrior, Ninja sau Sura si dupa poti sati schimbi rasa si cand ai lvl mare cam vreo 100', 100si ceva te faci saman pe magii de zmeu si abti pe toti aproape! Bafta!

| xMiTzaa a răspuns:

Ba ascultati:
War corp cu P si cu iteme bune poate bate aproape toate rasele dar depinde cel mai mult de Setu/Itemele si dupa urmeza roua si ea este forte importanta
War mental este forte bun pe un pvp clasic pentru ca nu are bug si cu roua si scut si un set bunicel ajunde sa dea 10k+
Ninja lama este forte bun din cauza camuflaj care iti mareste dmg si plus roua 15 crik si 25 patrundere da 15k+ pe un pvp sv clasic
Ninja arc eu nuas recomnda pentru ca skill care se incarca greu parerea mea[pe arc sa ai viteza skill]
Samy vindecare este forte bun dor daca are ceva site de exemplu sau set fol si ceva site
Saman zmeu e bun dar toto are nev de ceva site [depinde de mt]
Sura BM e bun pe un privat dar la dueluri e forte bun ca are flacara si protectia si cu ceva site si set esti the bestlaughing
Sura arme magice e forte bun la crescut pentru ca are val atac si aprata si depe cal rupi (:

Răspuns utilizator avertizat
| LightBox a răspuns:

Nu te lua dupa cei ce spun ca caracterul X este mai bun decat caracterul X! Toate sunt bune, doar sa stii sa le folosesti...
Dupa parerea mea, daca iti faci iteme universale, poti bate orice caracter foarte simplu!

| NaruToNR1 a răspuns:

Sura AM e cel mai bun si la pvm si la pvp.
Nu este Sura BM, ca daca ii da sura am o risipa I se duce dracu protectia si dupa e varza.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1. Saman
2. Sura
3. Ninja
4. War

Saman zmeu: rupe tot in PvM, in PvP e destul de bun (il am eu)
Saman Vindecare: Cel mai bun in PvP, in PvM e praf
Sura BM: Excelent in PvP, asa si asa in PvM
Sura Arme: Cel mai bun in PvM, slabut in PvP
Ninja pumnale: Bun in PvP, slabut in PvM
Ninja arc: cel mai slab in PvM, in PvP daca il construiesti bine rupe tot cu o lovitura, chiar si un saman
War corp: Caracter asa si asa in PvP, asa si asa in PvM
War mental: Bun in PvM, in PvP e foarte foarte praf pentru ca e lent si mai si rateaza foarte des skillurile principale (zdrobire si atacul sabiei)

| ily10 a răspuns:

War mental cel mai bun caracter daca stii sa il construiesti

| alexfanmetin2 a răspuns:

Ma cornutilor sa va explic cum sta treaba eu am un war corp 94

am reusit in ciuda armuri si acc - ului meu praf sa inving sura samani ninja mobi cate 10 din fiecare p (toti de 130) si mobi de 100+ vreo 50. nu erau la rand erau gramada (pe lunaris). concluzia este sa nu ma inpusc cu un pistol cu apa sau baloane cu nisip. funda tataie.

CARE VREA SA MA VADA MA CHEAMA norhmeme pm etc daca vreti itm ceretimi armuri acc n-am doar arme. fac grup cu cei buni pentru bosii etc.

| fulgerul2 a răspuns (pentru PяĬɔhĬηĐεℓ):

Fratica ai gresit samanul e ultimul war oscileaza intre 2si3 adica ninja sau war deoarece ambi sunt buni in aceeasi masura dar bosul e sura magie neagra si cine ma contrazice sa joace metin si sa vada diferenta

| Popescu_Razvan_1993_Y0ky a răspuns:

Ninja lame

| Olar_Sergiu_1996 a răspuns:

Depinde de Metinul pe care il joci

| Olar_Sergiu_1996 a răspuns:

Depinde de Metinul pe care il joci, nu v-ati prins?

| Antiquel a răspuns (pentru PяĬɔhĬηĐεℓ):

Frate, nu va inteleg cu sura mai ales cel BM De pvp. Poate ca este bun pvp dar mie mi se pare ca il alegeti deoarece este si foarte usor de jucat. Va spun eu ca daca aveti un sura BM nu este cea mai recomandata rasa pentru duel. De ce? Pai sura BM fara licoare albastra este mai praf decat un razboinic de lvl 25. De ce spun ca este dezavantaj licoarea albastra? Pai daca vrei sa faci duel pe bune si corect 100 % acela este in arena si trebuie sa iti dezactivezi red si licoarea albastra. Si uite asa punctul slab al acestui caracte, rezistand cateva secunde pana i se termina albastrul si dupa este o leguma neputand sa ii mai bagi skilluri si neavand nici defensiva. In schimb eu as recomanda ninja lame sau arc. Acesta foloseste extrem de putina mana si rupe la duel cu iteme si skilluri bune