| anonim_4396 a întrebat:

As dori si eu niste statusuri interesante de dragoste [Cele mai multe si frumoase] Fundakiss

Răspuns Câştigător
| iQueenB a răspuns:

Imi cade o lacrima din ochi si nu stiu ce e cu mine dar un singur lucru insa stiu mi-e tare dor de tine

Ai fost, esti, vei fi totul pentru mine, chiar daca pare imposibil eu tot o sa te iubesc enorm

Dorul e focul in care ard sperantele, dorintele, durerile, iar cenusa ce ramane reprezinta amintirile

Deseori zambetul celui care sufera e mai dureros decat lacrimile celor ce plang!

Iubirea te inalta, iubirea te coboara, iubirea iti da aripi, iubirea te omoara. Nu ma ucide, iubeste-ma!

Plang de durere sunt singur si trist si te vreau inapoi intoarce-te si fa-ma din nou sa zambesc

Mi-ai furat inima si ai luat-o cu tine m-ai lasat undeva, de unde nu mai pot privi, de unde nu mai pot scapa! Ajuta-ma si tine-ma in brate

Tristetea m-a cuprins si vreau sa plang nu mai pot te iubesc si te vreau inapoi

Inima mea e rupta in doua jumatate din ea e inca la tine, dar ce pacat ca nu mai suntem impreuna

Cel mai dureros lucru pe care un baiat il poate face este sa lase o fata sa se arunce in iubire cand el nu are intentia sa o prinda.

- O iubire pasionanta candva poate deveni o pasionanta poveste, trecut

- Nu ma condamna ca am distrus o iubire aceasta nu a exista cu adevarat pentru mine.

- As vrea sa ma fac salvamar sa pot sa salvez forever iubirea noastra pentru a nu se pierde in valurile vietii.

- E greu sa ii spui mintii sa nu mai iubeasca atunci cand inima o face cu fiecare bataie.

- M-am indragostit de tine intr-o secunda, iar acum ca ne-am despartit simt ca o am nevoie de o viata pentru a te putea uita.

- Doare atunci cand spui adio unei persoane pentru care ai simtit ceva, dar mai rau doare daca stii ca tu ai fost singurul care a simtit

- Eu sunt sansa pe care singur ai decis sa o ocolesti.

- Apreciem lumina doar daca am stat si in intuneric!

- Eu cunosc gustul bucuriei pentru ca am gustat si amarul tristetii.

- Lacrimile de tristete sunt cuvintele rostite de inima atunci cand se simte ranita.

- E trist sa te simti singur cand ai totusi atatia oameni in preajma.

- Voi face o operatie pe cord curand Am gasit un doctor care mi-a spus ca poate sa-mi scoata din inima tot ce simt eu pentru tine

- A-ti fi frica de dragoste inseamna a-ti fi frica de viata, iar cand iti este frica de viata esti pe trei sferturi mort – Bertrand Russell

- Cel mai rau lucru este sa te simti in plus acolo unde candva erai totul

- A iubi inseamna a suferi si acesta este motivul pentru care mereu multi trec pe langa tine in fuga putini stiu sa iubeasca!

- Inima mea e rupta in doua, jumatate din ea e inca la tine

- Plang lacrimile-mi spala inima ce-mi e ca o rana

- Din dragostea noastra care stralucea intr-un glob de cristal a mai ramas doar un ciob de sticla

- Cel mai dureros lucru este atunci cand esti mintit, dar la fel de rau este sa ti se spuna ca nu meriti sa stii adevarul.

- De fiecare daca cand dragostea se termina in calea noastra vine altcineva tristetea

1. Regret ca esti departe / si nu te pot vedea / dar te am mereu aproape / in inimiora mea

2. Maine vei regreta ca azi mi-ai spus adio si ma vei cauta, crezand ca eu inca te astept..vei cauta disperat sa-mi gasesti iubirea, insa doar cand ma vei gasi vei realiza ca ai cautat ceva ce a murit demult vei plange atunci cum am plans si eu, dar va fi prea tarziu

3. Singura, fata in fata cu noptile si cuvintele

4. Spune-i ca l-am uitat, spune-i ca nu ma mai gandesc la el, spune-i ca nu-l mai iubesc, dar ca ti-am spus toate astea printre lacrimi

5. Ai uitat de mine si tristetea s-a instapanit in lume! As vrea o lacrima, doar una care sa-mi inece obrazul, sa lunece apoi sa sterga distantele ce ne despart

6. Ti-as da inima mea, dar a suferit prea mult, ti-as da viata mea dar trebuie sa mearga inainte, ti-as da totul dar e prea tarziu caci s-a terminat

7. Incep sa realizez cat de departe esti de mine, caci simt un gol imens in suflet care doare si nu poate fi alinat decat de mangaierea ta! Iti simt lipsa, IUBIRE

8. Daca tu pleci totul se duce se duc iluziile mele si cu ele rostul meu. Daca tu pleci viata mea este cea care se va duce. Daca tu pleci sufletul meu se va duce la ca si soarele cand vine noaptea!

9. Ma trezesc cu tine-n gand adorm la chipul tau visand dar tu n-ai vrut sa fii a mea, chiar daca esti dragostea mea

10. Durerea ce in suflet o port, nu pot s-o mai suport, in lacrimi ma topesc in lacrimi ma trezesc… de ce oare TE IUBESC?

11 " Viitorul e trecutul la prezent.dar trecutul ramane trecut caci prezentul stii sigur k va schimba un viitor care a fost deja"

1. Invata sa invingi lacrima cu un zambet chiar si atunci cand doare.

2. Am invatat Ca oricat Ai plange lumea Nu Se opreste In loc Pentru durerea TA

3. Am invatat sa visez Dar in acelasi timp invat sa-mi tin ochii deschisi Realitatea nu este asa frumoasa cum vreau eu Dar o accept asa cum este.

4. Am intrebari de pus, raspunsuri de dat, ganduri de ascuns, oameni de uitat!

5. In intuneric tu esti lumina care imi da viata!

6. Nu plange ca s-a terminat ci zambeste c-ai scapat!

7. Tu poti sa te-ndoiesti de soare, de focul ce scanteie-n stea, de legile nemuritoare; Dar nu si de iubirea mea!

8. Daca as fi copil mama mi-ar spune ca totul va fi bine, daca as fi copil mi-as lua jucarie si as uita totul, daca as fi copil o gluma m-ar binedispune, dar nu sunt, azi toate astea ma streseaza, as vrea sa mai fiu macar acum putin copil

9. Totul e k o lume de cristal, iar eu sunt doar un ciob de sticla

10. A cazut si ultima petala de trandafir s-a uscat si s-a pierdut mandra in toiul unei nopti tarzii de toamna

11. Ce frumosi sunt ochii tai albastrii, cand pictez totul in negru si suspin in noapte fara sa te stiu aproape

12. E atat de frig lacrimile mi-au inghetat si nu mai pot sa zambesc traiesc un vis demult apus si nu-mi mai revin la viata

13. Te simti rau atunci cand tu iubesti pe cineva si stii ca el nu te iubeste pe tine ci pe altcineva…te simti singur

14. Nu te lasa invins de rau/ dar nici cuprins de bine/ nici tu nu te cunosti/ candva vei fi surprins de tine

15. Viata poate fi inteleasa doar privind in urma, dar poate fi traita doar privind inainte

16. Viata e plina de necazuri dar si bucurii asa ca incearca s fi tare cu fiecare pas

17. Cel mai rau fel in care simti absenta cuiva este sa stai langa el si sa stii ca nu va fi niciodata al tau.

18. Singura, fata in fata cu noptzile j cuvintelete iubesc:X.

19. Cand simti ca vrei sa mori gandeste-te kca altii ar da orice sa traiasca

20. Azi sunt putin trist, probabil ca tristea e din afara, daca ar fi din mine as fi prea trist

21. Sa stii ca te iert/nu vreau sa astep/si chiar de ma doare/iubirea-i mai tare.

22. Status de tristete, nu mai cred in povete/status de tristete, gand de batranete/ status plin de dor, ranile ma dor/status plin de dor, iar nu esti amor

23. Iti cer iertare, stiu ca nu crezi ca ma doare, poate daca ai vedem lacrimile mele care cad in fiecare seara pe perna m-ai crede, te rog iarta-ma

24. Azi plang dar si sper/ca printul nu-i el/c-a fost doar o clipa/ un gand ce irita.

25. Lacrimile spala inima ce-i rana

26. Am invatat sa plang cu zambetul pe buze

27. Ne nastem goi, uzi si flaminzi. De abia dupa aceea lucrurile se inrautatesc

28. Cand vezi ca iti zambeste o femeie mai bine IMPUSCATE pentru ca ea nu merita zambetul tau

29. Dragostea e un munte pe care il urci rizind si il cobori plingind.

30. Iubirea te inalta, iubirea te coboara, iubirea iti da aripi, iubirea te omoara. Nu ma ucide, iubeste-ma!

31. Dorul e focul in care ard sperantele, dorintele, durerile, iar cenusa ce ramane reprezinta amintirile.

Ai pierdut ce avea'i mai de pret, ai pierdut iubirea mea si odata ca ea si increderea! Oricum se intoarcee roata baiatu meu ai sa suferi cum am suferit si eu.

Te-am iubit prea mult, in fiecare noapte plang si ma chinuie gandul ca am fost odata noi... de ce m-ai facut sa te iubesc? De ce mi-ai luat inima si ai fugit?

Uneori iti dai seama ca viata se intoarce doar impotriva ta. Tu te ridici ca un caine in sus, Iar viata cu un singur vant te da jos.

Inima mea e rupta in doua, jumatate din ea e inca la tine, dar ce pacat ca nu mai suntem impreuna… "

♥ Se spune ca iubesti o data'n viata, o singura iubire. Atunci cum se face ca suferim la orice despartire?

♥ Inima mea a luat'o razna, striga sperand s'auzi. Si chiar nu'nseamna ca nu plang daca n'am obrajii uzi.

Nu ai stiut sa pretuiesti ce ai avut langa tine.dar intr-o buna zi vei regreta.

Un singur lucru tine minte:''Mereu vei fi o parte din mine''

Poate să îmi spună cineva. Dacă te voi uita vreodată!?

Ai plecat, e vina ta. Tu ai ales.

Nu stiu`;|` ce Sa` mai ZicC` :]`●` Se vede`;;]` Clar ca-mi Lipsesti` :-x`ღ` Si`mi vine` :]` sa mor` :-x` •º`ca `Tuu` ` nu Mai esti` `

Si acum realizez ca n-a fost iubire. Iubirea nu e egoista. Iubesti cand vrei ca persoana iubita sa fie fericita. Cand faci orice ca ea sa fie bine. Iubirea nu se uita.

Okii mei plang doar din vina ta, sa te mai vada o data ar vrea, Inima mea plange si ea, Nu`ti mai poate indura lipsa

Stau si citesc o carte Poveste de iubire Cu 2 indragostiti Cum esti tu cu mine Povestea`i dureroasa Dar o citesc si plang Si lacrimile mele peste obraji imi curg

Peste obraji o ploaie de lacrimi se vede... Cad in genunchi... "Doamne, cum l`am putut pierde?!

" Nu rani un suflet ce sti ca te-a iubit ca poate pentru tine a plans si a suferit

. `Ca o pata pe camasha, totul se scurge. Aazi e dragoste cu pasiune, maine fuge. nimic nu tine o vesnicie.Astazi, un suflet plin de fericire, maine plange.

Cu lacrimi imi amintesc...de cum mi-a spus prima oara"te iubesc"

doar lacrimi, amintiri si suferinta, atat ai lasat in urma ta

Tine minte ca o lacrima adevarata e rece

Spune-i ca l-am uitat, spune-i ca nu ma mai gandesc la el, spune-i ca nu-l mai iubesc, dar spune-i ca ti-am spus toate astea printre lacrimi

Si-mi amintesc de noi. de tine. de zilele în care totul mergea bine.

Un vânt ce bate şi-o vreme rece... acum ştiu... tot ce-i frumos repede trece!

• ♥ A ramas cenușa speranțelor stinse! (:
♥ Te`ai dus prea departe, n`am putut să te`ajung. Acum plâng în memoria celui mai puternic gând! (:

A inceput ca o gluma sau prostii. nu credeam ca o sa vreau sa te vad in fiecare zi.

Mereu am incercat sa te fac sa ma intelegi. Ia-mi inima in mana de lacrimi sa te stergi.

Daca te iubeste inca te asteapta!

Vor fi amintiri care pe mine vesnic o sa ma doara.pentru tine.doar povesti de seara.

ღ ` Imi pare Rau ` :] ● ` Ca te-am Crezut :* ` Ca te-am Iubit ` Cum am Stiut ` :* ♥ ` Credeam ` in Tne ` si In noi ` → ` Visam ` o Viata :] ` Doar in Doi ` ` ♥ `!"

Niciodata n.as fi renuntat la el.indiferent cum era mincinos sau infidel.]

.De ce nu.i putem uita pe cei ce ne.au uitat deja?

Îţi aduci aminte de ea?! Cât de bine împreună vă stătea.Lumea vă invidia.Luna,şi ea vă admira.Aţi uitat de tot acum.Şi fiecare`i pe alt drum!

incepi sa-mi spui "s-a terminat" si acum regreti ca ai plecat

Trec zile si nopti, durerea ramane aici.E greu sa ma gandesc ca astazi suntem doar amici

Mi-e dor de încă un zâmbet... Am pus atâta suflet...

Ai fost fructul interzis din care am muscat… Acum fara tine totul e schimbat

"Pacat ca te`ai schimbat. Pacat ca straLucesti ca un diamant FaLsificat`!;-j"

Ce e frumos dureaza mult prea putin.

Sunt prea multe amintirii care ne leaga si nu pot renunta

Acum simt cu adevarat, de cine sunt de fapt legat

Nu ai cum să uiţi toate aceste momente, care acum sunt doar nişte simple sentimente. Dar niciodată nu am ştiut să te apreciez, poate de frică să nu te pierd.

Tu stii cata durere s'ascunde'n spatele unui zambet?

Am inceput sa plang! ce puteam face mai mult decat sa sper ca poate va fi iar ca la inceput?!

fără tine, sunt nimeni!

Spune-ţi doar atât: "nu-mi pasă", oricărei lovituri ce se iveşte-n viaţă. Învaţă că sentimentu-i pur când e reciproc. Că dragostea e foc, stinge şi uită acest joc.

"Te voi iubi, toata viata stiu ca nu e bine, chiar daca nu am avut parte de tine, voi plange mereu voi ofta si din durerea mea voi face fericirea ta."

E putin ciudat, cum oare?! O secunda fara el te doare

Nu mi-a ramas nici o speranta, tu le-ai ars pe toate. Si cata dragoste ai ars nu vei afla vreodata!

N-am sa rup in 2 pozele in care ne imbratisam/Fiindca imi e dor de baiatul care mai de mult il iubeam/Acum ochii ce ma privesc imi par straini si rai/Dar ei nu ma mai ating chiar daca stiu ca sunt ai tai/.

Cne a fost la rauu` si la bine, trup sh suflet pentru tine? Cne te-a iubit mereuu`, cine alta, decat eu

Poate intr-o zi ma vei cauta...Si le vei spune tuturor...LIPSESTE EA!

M-ai lasat in ploaie sa zac departe de tine. Te-ai intrebat vreodata cine te iubea mai mult ca mine?

Si tot ce am sperat, placut, urat sau parasit.s-a terminat ca cica totul are un sfarsit.]

Le spui prietenilor tăi : "Uite-o cum râde.", iar ei îţi spun : " La câte i-ai făcut, e clar că nici nu te aude".

•oAm pus SufLe† in cateva momente `! De azi stop:->Sentimente! O sa rad, O sa Traiesc. Dar fara s Iubesc`! Dar mereu, nu uita. Vei ramane Special iN viata mea:*•o°

Rănile sunt prea adânci. Când mă gândesc la "Atunci".

Pastrez în mintea mea clipele frumOase si îmi pare rau ca ele sunt singuRele ramaSe.;;]

Incearca sa fi tare ca sa poti depasi acest moment dureros din viata ta

Sper sa-ti placa kiss

3 răspunsuri:
| Elvina a răspuns:

Wish you were here, When you're gone, Vara trecuta imi spuneai ca sunt valul ce il asteptai, Doua maini in taina s-au intalnit, buzele mai apoi s-au daruit, inima e doar una si e de ajuns pentru amandoi, Beautiful liar, Que hiciste, Scapa-ma de ea, de inima mea, Pleaca, maine o sa-mi treaca. Bafta!

| melittlelioness a răspuns:

Oamenii te fac să te simţi special pentru că probabil eşti. Pentru că ei însişi sunt. Pentru că apar în viaţa noastră întotdeauna cu un motiv, chiar dacă nu îl vedem. Pentru că nu există coincidenţe. Pentru că îţi dau aripi să poţi zbura spre ceea ce-ţi doreşti. Pentru că probabil meriţi. Şi pentru că ne alungă slăbiciunile şi abisurile sau măcar încearcă. Şi dacă nu reuşesc, sunt totuşi acolo, ca să nu fim singuri în experiente neînţelese.

Nu îmi este ruşine să recunosc că şi eu plâng şi sufăr însă cel mai important lucru este că mă ridic şi merg mai departe.

Cu un zâmbet poţi să salvezi multe lacrimi.

Cel mai rău lucru în viaţă este că lucrurile bune trec prea repede.

Şi o fată dacă vrea ceva ar trebui să meargă până la capătul lumii să-l obţină.

Există două tipuri de prieteni: cei care sunt pe lângă tine când ai nevoie de ei şi cei care sunt lângă tine când au nevoie de tine.

Vezi tu, momentan nu am chef sa privesc in jur! pentru ca te vad pe tine si imi vine sa injur!

Ma ajuti sa trec peste momentele grele. Esti cel mai frumos refren.din toate piesele mele love struck
Incearca sa traiesti asa incat nimeni sa nu te observe acolo unde esti. Dar sa se simta lipsa ta acolo de unde ai plecat
Fii falsă`! Trişează des şi fii sigură ca vei castiga un joc pervers! Toată lumea joacă pe interes!
Viata cateodata e in alb si negru... dar port mereu la mine o cutie de carioci!
Tine minte ca... o lacrima adevarata e rece
Un pic de adevar in spatele unei "Glumeam". Un presentiment in spatele unui "Nu stiu". O emotie in spatele unei "Nu-mi pasa" si intotdeauna o durere in spatele "Da, totul este ok".
Spui că iubești ploaia, dar când plouă îți aprinzi umbrela.
Spui că iubești soarele, dar când strălucește tu cauți umbra.
Spui că iubești vântul, dar când bate închizi ușile și ferestrile.
De aceea mi-e frică când îmi spui că mă iubești...

Crede in tine, candva vei fii suprinsa.
Dacă o persoană te face să uiţi trecutul înseamnă că este viitorul!
Niciodată nu privi în urmă! Dacă Cenușăreasa s-ar fi întors înapoi după pantoful pierdut, nu ar fi ajuns niciodată prințesă.
O secundă e de ajuns să visezi, nu ai nevoie de nimeni să crezi! Lumea spune că nu poţi zbura, e o minciună, nu crede în ea!
Într-o zi îţi vei da seama că cele mai triste melodii te fac să te simţi cel mai bine. Şi că amintirile care te fac să plângi cel mai rău; sunt cele mai fericite amintiri pe care le ai.
Niciodată să nu crezi pe cineva care te-a dezamăgit. Pentru că o va face mereu ştiind că tu poţi ierta!
Există bătălii pe care e bine să le ocoleşti, nu din teamă că le-ai putea pierde, ci pentru că ai deveni ridicol câştigându-le!

Durerea te-a maturizat, te-a pus pe gânduri. Te-a învățat să citești printre zâmbete și rânduri. Ștergi o lacrimă dar nu poți să ștergi amintiri.
Cel mai frumos cadou pe care un băiat poate să-l ofere unei fete este atenția, iar cadoul pe care-l poate oferi o fată unui băiat este sinceritatea!
Un zâmbet e o prioritate. Lacrimile sunt opţionale!
Când inima şi creierul vor avea aceeaşi părere, înseamnă că ai găsit persoana potrivită.

Dacă există cineva care te poate răni, înseamnă că există și cineva care-ți poate trata rana.
Să uiţi este greu. Să îţi aminteşti este dureros.
Pe ritmul vieţii uneori ne putem simţii neacordaţi. Dar atâta timp cât există prietenii care să aleagă melodia. muzica cântă!

Am învăţat că nu trebuie să mă tem de ce urmează.

Uneori, persoanele care crezi că te vor doborî sunt tocmai cele care te vor ajuta să te ridici.

Prietenii sunt cele mai importante ingrediente în reţeta vieţii.

Cu toţii ar trebui să începem să ne trăim viaţa înainte să îmbătrânim. Frica e o prostie. La fel şi regretele.

Vreau ca atunci când voi spune "sunt bine" să vină cineva să mă privească în ochi, să mă îmbrăţişeze şi să spună: "Ştiu că nu eşti."

Cele mai grave răni sunt cele care nu sângerează.

Tu eşti un pod. iar eu am reuşit în sfârşit să trec peste.

Iubirea pe care nu poţi să o ai ţine cel mai mult, doare cel mai tare şi se simte cel mai puternic.
Nu te teme de duşmanul care te atacă ci de prietenul fals care te îmbrăţişează...
Sunt sătulă de oamenii nerecunoscători care îţi întorc spatele după ce au obţinut de la tine ce şi-au dorit.

Când cineva nu te caută înseamnă că nu îţi simte lipsa.

Nu îmi este ruşine să recunosc că şi eu plâng şi sufăr însă cel mai important lucru este că mă ridic şi merg mai departe.

Cu un zâmbet poţi să salvezi multe lacrimi.

Cel mai rău lucru în viaţă este că lucrurile bune trec prea repede.

Şi o fată dacă vrea ceva ar trebui să meargă până la capătul lumii să-l obţină.

Înţelegerea este mai importantă decât cunoaşterea; sunt multe persoane care te cunosc, dar puţine care te înţeleg.
Exista momente în care viata îi desparte pe unii oameni doar pentru ca amândoi sa înteleaga cât de importanti sunt unul pentru celalalt.
Cel mai frumos cadou nu îl găseşti în magazine, ci în inimile prietenilor tăi adevăraţi!
Creioanele au fost făcute cu gumă ca să îţi dea o a a doua şansă. Adevărata logică: guma de la creion este mică; ca să îţi amintească că şansele sunt limitate.
Dacă nu te tratează ca pe o prinţesă; înseamnă că nu merită să fie prinţul tău.
E greu să ştergi ceva din minte când amprenta îţi rămâne în inimă!
Majoritatea fetelor îsi doresc un băiat care să le tină umbrela și care să le ajute să treacă peste bălți. Eu vreau un băiat care să-mi fure umbrela, care sare în bălți doar ca să mă stropească și care să mă sărute înainte să țip la el.
Oglinda este cel mai bun prieten al nostru; Niciodată nu ne va râde în faţă atunci când noi plângem.
Prostia domină la tine-n cap, că tu-l ai pe umeri, dar e gol de fapt.
Multă lume te strigă pe nume, însă o singură persoană îl face să sune cu adevărat special!
Decât să le dau satisfacţie celor care vor să mă vadă căzând, mai bine mă dărâm singură şi o să cad râzând.happy
Un bărbat adevărat nu e cel care cucereşte o mie de femei, ci cel care le refuză pe toate pentru una.happy
Fiecare melodie ascultată de o fată, e un cuvânt care nu-l poate pronunţa, o durere închisă în ea sau poate o iubire nespusă. ♥
Logica masculină : nu o sun, aştept să sune ea. Logica feminină : l-aş suna, dar poate par disperată.
Dragostea e ca un cerc : Când iubești - ești rănit. Când ești rănit - urăști. Când urăști - încerci să uiți. Când încerci să uiți - începe să-ți fie dor. Și când începe să-ți fie dor, te îndrăgostești din nou.
Cea mai mare plăcere în viaţă e să faci lucrurile despre care oamenii spun că nu ai voie să le faci.
A pus suflet deşi ştia că greşeşte.
Şi totul începe cu un :" Bună "! Apoi intervin sentimente, intervin cuvintele :" Te iubesc "! Apoi apare dezamăgirea, minciuni, trădări etc. Şi se termină cu un : "Hai pa"!
Dacă nu faci lucruri prosteşti când eşti tânăr, nu o să ai de ce râde când vei îmbătrâni.
Când renunţi... asigură-te că numai e nimic de făcut.happy
Nu lua niciodată decizii permanente pe baza unor sentimente temporare.
Toti avem nevoie de un motiv ca să ne trezim în fiecare dimineaţă.puppy dog eyes
Dacă "coperta" nu ne atrage atenţia nici nu ne deranjam sa deschidem cartea sa vedem ce este în interior.
Am avut speranţe, idei şi dezamăgiri...Şi din toate astea au rămas doar amintiri! sigh

Viaţa merge înainte cu sau fără prea multe cuvinte. Eu nu regret nimic smug ţine mintewinking!
Paharele sus! smug şampania sa curgă =p~ RESPECT pentru fetele care i`au facut pe fraieri sa planga! love struck
Acum stai ca prostuu` şi te gândeşti la noi, la ce`ai pierdut -->, la minewinking. Ei bine! Spre deosebire de tine eu`s ca Smiley happy : Official imi merge bine!love struck happy
♥ Asa`s eu love struck Mereu in căutare de ceva nou day dreaming ♥.
Nu sunt un vanator dar fug dupa vise Ca viata`i prea scurta si multe`s interzise!
Eu mă opresc că doare. de-ar fi să curgă lacrimi să curgă ale tale! happy
Poţi să suferi, să disperi sau să trăieşti.Totul are preţ,depinde cât plateşti.
Poţi să spui că iubeşti o persoană după ce îi cunoşti fiecare faptă rea,fiecare secret şi încă găseşti un motiv pentru a fi împreună.

Tu ai făcut-o să fie cum e acum. Acum ştie unde să dea foc ca să iasă fum. E neinteresată şi lipsită de sentimente, de-acum nu vrea să mai aibă regrete. Are cei mai răi ochi, dintre-o mie de fete. Ura pentru tine a transformat-o treptat, din iubirea vieţii ei, ai devenit un simplu băiat. Acum pare că niciodată nu i-a păsat, te-a uitat!
Niciodată nu îţi cere scuze pentru ca ai spus ce ai simţit. Este ca atunci când te-ai scuza pentru că eşti reală.

Ca să poţi vedea răsăritul, trebuie să treci peste noapte.
Femeia perfectă e plictisitoare, iar bărbatul perfect nu există.
Atunci când te întorci la o iubire mai veche, e ca și atunci când citești o carte din nou și din nou - sfârșitul nu se schimbă niciodată
Înveţi din greşeli, de ce să te temi? Mai bine crezi în duşmani decât în prieteni!
Când te ridici - prietenii află cine esti. Când cazi - tu afli cine îţi sunt prietenii.
Nu impune reguli unei femei! Ea nu le va accepta! Invata sa o iubesti asa cum este ea, cu defecte si lucruri bune!
Incerc sa ascund calvarul numit depresie si zambesc fals doar pentru o buna impresie.

Pentru că ea are puterea să zâmbească când vrea, nu când trebuie!

Bărbatul este puternic prin raţiune,femeia invincibilă prin lacrimi,raţiunea convinge, lacrimile înmoaie!
Nu simţeam că durerea s-ar fi diminuat cu timpul, ci că devenisem suficient de puternică să o pot suporta. ♥

Vrei să eviţi o dezamăgire? Foloseşte mai întâi capul şi apoi inima.
Un copil la intrebare, ce inseamna a ierta, a dat un raspuns minunat: "Este parfumul, care il daruieste o floare atunci, cand este strivita".
O fetiţă cu un zâmbet fals pe buze, un suflet rănit cu o inimă îngheţată din pricina regretelor şi suferinţelor,
un înger care cu prima ocazie i`au tăiat aripile şi l`au transformat în demon.
Cu inima mea chiar nu e de joacă, o să mă joc şi eu cu a ta; nu ştiu dac-o să-ţi placă!
Ca o piesă de teatru, așa este viața: nu contează cât de mult a ținut, ci cât de frumos s-a desfășurat.
Îmi pare rău că mă etichetaţi după o impresie,dacă aţi şti cum sunt într-adevăr, aţi intra în depresie!
Chiar dacă în spatele unui vis se poate ascunde un coşmar…nu uita să crezi în tine şi toate problemele încet dispar.
Momentele frumoase nu le simţi atunci când le trăieşti,dar le regreţi atunci când ţi le aminteşti.
Viata nu ne invata sa fim puternici,ea ne obliga! happy
Am ajuns la concluzia că unii oameni se bagă în viaţa noastră doar din simplu motiv că e mult mai interesantă decât a lor!
Unde-mi sunt sentimentele?straight face
Mai ai tupeul sa intrebi?
"Rareori ne gândim la ceea ce avem, dar mereu la ceea ce ne lipseşte."
De fiecare data cand te simti pierdut, singur, confuz...fa ceea ce iti spune inima. Pentru ca viata e ca un tren care nu stii unde va ajunge; canta, danseaza, zambeste si traieste intens, fiecare zi din viata ta inainte ca trenul sa ajunga la destinatie.
Învaţă să nu mai lupţi pentru cineva care nu-ţi mai dă motive să o faci.

Daca un lucru este cu adevarat important pentru tine,vei gasi o cale.Daca nu,vei gasi o scuza.
Viata iti da dreptul la alegere. Dar ceea ce vei alege, tine doar de decizia ta ♥
Le spui prietenilor tai : "Uite-o cum rade." Iar ei iti spun : " La cate i-ai facut, e clar ca nici nu te aude "happy
Preţuieşte-i pe cei care nu pot trăi fără tine, nu alerga după cei care sunt fericiţi în lipsa ta.
Toată lumea are dreptul la o părere, dar vezi tu? a ta e idioată.
Viaţa m-a învăţat că cele mai grave răni,sunt cele care nu sângerează.

Nu se numeşte bărbat cel care loveşte o femeie,ci...cel care ar lovi pe oricine pentru a o apăra!

'Nu poti sa inveti ceva pe cineva. Poti doar sa il ajuti sa gaseasca raspunsuri in el insusi."
Oamenii sunt precum muzica. Unii spun adevarul in timp ce altii nu fac decat zgomot...
Nu zice nimeni sa nu te lasi influentat de sentimente, doar invata sa le "administrezi"cu grija. Poate iubirea nu este oarba, dar este extrem de naiva...
E putin ciudat ca luptam pentru persoanele nepotrivite si le neglijam pe cele care ne merita atentia, de fapt.
Fundaa

| Zenohells a răspuns:

»" Odata mi s-a intamplat ceva minunat. A fost un vis devenit realitate, a fost o poveste, a fost ziua in care te-am intalnit pe tine… "

»" Ai aparut ca un abur si de atunci imi insotesti pasii precum aerul, nu am uitat primul sarut care inca ii mai simt amprenta lui… "

»" Sa iubesti nu e nimic, sa fii iubit e ceva, sa iubesti si sa fii iubit e TOTUL! "

»" Iubire inseamna sa sculptezi in inima ta chipul celui iubit si ochii tai sa fie oglinda in care sa se reflecteze chipul celui iubit! "

»" Daca vrei soare, asteapta rasaritul; daca vrei curcubeul, asteapta ploaia; daca vrei zapada, asteapta iarna. Dar daca ma vrei langa tine, nu astepta, spune-mi! "

»" Pentru iubire nu se multumeste, in consecinta, n-o sa iti multumesc nici eu. Doar te iubesc sublim si nebuneste, atat de pur, total, nepamantesc… "

»" Dragostea adevarata e un "elixir" pe care odata gasit nu trebuie sa faci prostia si sa il consumi pe tot deodata, ci trebuie savurat in decursul unei vieti… "

»" Daca m-ai intreba cine sunt ti-as raspunde IUBIREA, daca m-ai intreba ce fac, ti-as spune IUBESC, daca m-ai intreba pe cine, as spune PE TINE! "

»"O simpla Aventura trece in doua luni… O dragostea la prima vedere trece in 2 ani…. O iubire iti schimba total viata… "

»" Pentru mine iubirea este singurul motiv pentru care mi-as dori sa traiesc o mie de ani… "

»" Esti atat de dulce atunci cand zambesti, cand razi, cand plangi, cand ma certi, cand ma alinti, cand ma iubesti! "

»" Sunt stele ce dispar in noapte, dar niciodata nu se sting, sunt departari ce par aproape si inimi tari care inving… "

»" Tu v-ei fi mereu langa mine, timpul ce trece v-a sta. Si rasaritul cu apusul. poate se v-or saruta… "

»" Dragostea e speranta si fara speranta lumea nu ar exista… "

»" Sa ai curaj sa risti pentru adevarul din inima ta, dar sa nu te minti cand il asculti… "

»" Cauta in sufletul meu pacea, cauta iubirea, pasiunea, tandretea, cauta implinirea… Cauta si te vei regasi gasi acolo, foarte aproape de inima mea… "

»" Esti o bucata de raza rupta din soare si cazuta pe pamant pentru. a-mi lumina inima si sufletul pierdut in splendoarea frumusetii tale… "

»" Sa astepti mereu dragostea ca pe un fel de jertfa pe care nu ai cum s-o oferi, pentru ca de fapt asteptai o jertfa pe care sa o poti oferi ca pe o dragoste… "

»" Barbatii iti v-or spune multe, ca te iubesc si cum si cat, v-or spune mai frumos ca mine, dar nu te v-or iubi atat… "

» " Imi reamintesc clipa dulce, cand ai aparut in calea mea, ca o fantoma ce seduce, cu parul tau rosu ca focul si ochii tai albastri ca cerul senin de vara, imi reamintesc primul sarut care ne-a unit si zabetul tau dulce… Te iubesc! "

»" Din apa marilor as vrea sa impletesc Cuvantul dulce "TE IUBESC" Si tie sa ti-l daruiesc, ca esti tot ce imi doresc! "

»" Tu esti alintul meu de noapte buna, sarutul delicat al fulgilor de nea, mangaierea tandra a vantului de vara esti tot ce am si voi pastra iubirea ta adanc ascunsa in inima mea. Te iubesc! "

»" Iubeste caci numai iubind poti vedea frumusetile vietii astfel vei fi mai fericit si orice obstacol il vei trece mai usor… "

»" Un zambet nu inseamna fericire asa cum o lacrima nu inseamna durere. Poti plange cand esti fericita, poti sa razi cand inima iti plange! "

»" Cat de mult te iubesc nu vei stii niciodata! Iti pot spune doar ca 59 de secunde din fiecare minut de-al meu ma gandesc la tine. E mult sau e putin? Cand vei stii raspunsul se va risipi si misterul! "

»" Sa iubesti inseamna sa doresti in fiecare clipa sa-i auzi glasul… rasul, sa iubesti inseamna sa tremuri de neliniste si sa tresari de bucurie, sa iubesti inseamna sa te oferi din toata fiinta ta celui care-ti tine loc de soare… "

»" Dragostea nu are nevoie de cuvinte… Se poate spunde Te Iubesc cu o singura privire… "

»" Un trandafir as vrea sa fiu, sa te sarut printre petale, somnul sa ti-l veghez pana tarziu, ca sa te simti si tu o floare… "

»" Iti multumesc pentru ca existi in viata mea si pentru ca ma ajuti sa inteleg ce inseamna sa iubesti si sa fii iubit… "

»" IUBIREA e frumoasa, IUBIREA e trista… chiar daca e frumoasa sau trista… IUBIREA exista… "

» " Te v-oi iubi si atunci cand marile vor seca… Te v-oi iubi si atunci cand stancile se v-or topi… Te v-oi iubi si atunci cand scurs nisipul vietii va fi! "

» " Esti iubitul mintii, inimii si trupului meu, esti printul fermecat al viselor mele romantice, incantarea si minunea sufletului meu! "

»" IUBIREA e ca o clepsidra, umple INIMA si goleste creierul… "

» " Eu ti am alergat prin vene, ti-am suflat cu dor prin gene, eu ti am upgradat sarutul, ti-am iubit necunoscutul, am fost zmeul tau mereu, sa ma tii in vant nu-i greu, n-ai stiut sa tragi de sfori, am cazut de mii de ori… "

» " As vrea sa-nnec mahnirea, Ce sufletu-mi apasa des, Sa las sa vina doar iubirea, Ce bantuie prin lanuri verzi… "

» " De ce te simt atat de departe si nu-ti aud de dor cuvintele, cand un sarut ne mai desparte, si cand splendoarea inca ti se mai simte… "

» " As vrea sa colorez padurea, Sa pot s-o fac in mii de feluri, Sa pot sa intalnesc iubirea, Ce se coboara dinspre ceruri… "

» " Daca vrei sa afli cat de mult ne iubim iesi afara in ploaie si intinde mainile, cate picaturi prinzi, atat ma iubesti, cate picaturi scapi, atat TE IUBESC! "

» " Am nevoie de 5 minute din viata ta: in primul sa te sarut, in al 2-lea sa-ti spun ca mi-e dor de tine, in al 3-lea cat te iubesc iar ultimele doua sa ramai cu mine… "

»" Daca pana acum ma gandeam daca e bine sau nu ceea ce se intampla, acum nu ma mai intereseaza. Stiu ca te iubesc si asta e tot ce conteaza… "

» " Cat de MULT te iubesc … nu vei sti NICIODATA… ai patruns in inima mea fara sa-mi dau seama …astept sa vina ziua aceea cand totul va fi asa cum ne doream… "

» " Nu distrug visele… injectez speranta :X! "

» " Deabia astept sa ma trezesc… sa pot visa cu adevarat: X! "

» " Visez doar la tine…. visez ca vei fi mereu langa mine. Oare visul meu se va implini? "

»" Sa amintesti e frumos, da sa fii amintit e mai frumos, eu nu iti cer sa ma amintesti da doar sa iti amintesti ca o sa imi aduc aminte de tine intotdeauna… "

» " Daca vrei sa-ti fie bine, atunci gandeste-te la mine! De vrei sa fi si fericita, gandeste-te clipa de clipa. Liniste de vrei sa ai, langa mine mereu sa stai… TE IUBESC! "

» " Tu esti viata mea, ziua nu are rost fara dragostea ta, cand te-am vazut am stiut ca dragostea inca o victima a mai facut! "

» " Iubirea e un cantec ce toti il canta des, dar nu la toti el are acelasi inteles… "

» " Noaptea e atat de rece si intunecata fara tine, nici o stea nu straluceste cand nu esti cu mine si mi-as dori atat de mult sa fii langa mine… Te iubesc! "

»" M-ai acceptat asa cum sunt si acum esti o parte din sufletul meu. Te iubesc! "

» " Nu pot sa-ti spun acum ce vreau.Nu pot acum eu nu mai stau. Un singur lucru ti-l rostesc. E acel simplu TE IUBESC! "

» " Vreau sa stii ca zi de zi ma gandesc la tine, as vrea sa te sarut clipa de clipa si sa te am langa mine secunda de secunda… "

» " Peste ani voi pasi alaturi de tine in adancul padurilor verzi; pe tarmuri cu nisip; si cand sorocul vietii noastre pe pamant se va sfarsi si in ceruri iti voi da mana mea… "

» " Te iubesc la nesfarsit si tot ce imi doresc este sa te am langa mine mereu! Te iubesc dragostea mea! "

» " O briza, un val, o adiere, un nor ….un sarut magnific, o atingere, o mangaiere; toate se numesc iubire! Emotia este prezenta, tu esti departe, iar eu te visez! "

»" Iubirea e tot ce dorim, iar in final e tot ce-am avut. Daca exista un sens al vietii… atunci EA este sensul, daca nu… EA ar trebui sa fie… "

» " D-zeu ne-a dat 2 picioare sa mergem, 2 maini sa tinem, 2 ochi sa vedem, 2 urechi sa auzim, dar de ce ne-a dat o sg. inima? Pt. ca pe cealalta i-a dat-o altcuiva ca tu sa o gasesti… "

» " Surasul tau o raza de lumina in viata mea, parfumul tau, aerul pe care il respir, de n-ai fi tu ce rol ar mai avea viata, un vis ar fi amestecat cu ceata… TE IUBESC! "

» " Toate zilele sunt nopti pana te vad, iar noptile stralucesc ca zilele cand te visez… "

» " Nu pot sa dorm si ingerasul mi-a spus sa ma gandesc la ceea cei mai frumos in viata mea. M-am gandit la tine pentru ca viata mea esti TU… "

» " Memories: 700 great times, 600 laughs, 500 smiles, 400 great memories, 300 jokes, 200 great times, 100 secrets, 1 reason :X "

» " Cine esti tu? Cum de ai aparut in viata mea? Atat de brusc, atat de profund, atat de placut… "

» " Esti totul pentru mine. Ai aparut in viata mea pe neasteptate, m-am indragostit de tine pe neasteptate. A meritat! "

» " Mi-e frica sa merg cu masina atunci cand sunt cu tine. Pentru ca atunci cand sunt cu tine sunt beat de fericire si ar putea sa-mi ia permisul… "

» " Tu esti visul meu… unicul meu vis… as vrea sa te atrag in viltoarea pasiunii, sa te string asa de tare incit TU si EU sa devenim un singur suflet… "

» " Iubirea ta e singurul gand pentru care exist. Nu uita ca pentru tine traiesc. Si stii de ce? Doar ca sa TE IUBESC! "

» " Look in to my eyes, if you see my hell you are lost, if you see my heaven you are the one… "

» " As vrea sa fiu o stea… o stea cazatoare, sa cad in inima ta si sa nu mai pot pleca… te iubesc, printesa mea… "

» " Uita-te pe cer… daca ai numara toate stelele, ai afla de cate ori te iubesc… "

» " Daca as fi o planta as vrea sa fii apa mea, sa fii soarele meu, as vrea sa fii insasi viata pentru mine… te iubesc si te voi iubi mereu… "

» " Am sa-ti spun un cuvant care doare : IUBIRE, pentru el exista remediu prin : dragoste, incredere, devotament, sinceritate, suflet, iar pentru mine acest remediu esti tu... "

» " Dintre toate prietenele care le-am cunoscut tu esti cea pe care nu vreau sa o uit, si daca mor inaintea ta, voi ajunge in rai si te voi astepta… "

» " De ploaie te poti ascunde dar de dragoste n-ai unde, caci oriunde te-ai ascunde ea la inima patrunde… "

» " E atat de frumos sa gasesti sentimentul pierdut. E atat de frumos sa oftezi dupa primul sarut. E atat de frumos sa iubesti si sa fii iubit… "

» " Ce sa scriu?… nu incap decat 160 de caractere… oare de cate ori pot scrie TE IUBESC? "

» " When i`m with you i feel like i`m flying…u are all what i hope so many years…your love keep me alive…and if i don`t have it anymore then i will die! "

» " Ai grija de zambetul tau, de buzele tale, de sufletu meu… Ai grija de inima mea… Ai grija de noi si de dragostea noastra… "

» " Nu pot sa respir cand nu esti langa mine, pentru ca tu esti aerul meu! "

» " S-ar putea sa adorm numai din dorinta de a-ti vedea chipul chiar si in vis… "

» " Daca as mai avea dreptul la o singura gura de aer mi-as tine respiratia pana ajung la tine sa iti spun ca te iubesc… chiar cu riscul de a muri… " FUNDA?