| anonim_4396 a întrebat:

As dori si eu niste statusuri de dragoste noi, frumoase.

Multumesc anticipat, cele mai frumoase si mai multe primesc funda

5 răspunsuri:
| DayByDay a răspuns:

Iubirea fără sărut
e un lucru neplăcut
ca un clopot ce nu sună,
ca o noapte fără lună!

Nu-i niciodată prea târziu,
O poartă să deschizi iubirii
Şi lângă cine-ţi este drag
Să mergi pe drumul fericirii!

Gândeşte-te înainte să îi spui cuiva te iubesc!

Oh, all I ever wanted, was to see you smiling!

Un zâmbet şi indiferenţa pot ascunde multe răspunsuri şi sentimente.

Dar orice ar fi n-am să te las!
Ştiu că aştepţi să fac eu primul pas.
Îmi zâmbeşti când te privesc,
şi ştii că mă faci să te doresc.

Am învăţat să iubesc un prost.

Vorbeşte mult, e stresantă, râde întruna şi fără motiv. Prin felul ei de a fi te face să o adori.

I am not single, I’m romantically challenged.

O privire a fost de ajuns ca să te simt că mă înşeli. Aşa cum în privirea ta se vede clar că disperi.

Mă-ntreb: te-a durut? Sau poate acum ţi-e mai bine?

Eşti mereu pe lângă şi cred că nu are rost să te mai aştept. Te maturizezi prea greu, şi ştii că nu sunt mă-ta să te iert mereu!

Iubitul meu se respectă: are lângă el blonda perfectă! (dacă eşti blondă)

Nu te vreau în viaţa mea; ai avut şansa ta … de ajuns cu bla bla bla!

Îţi mai zboară pe la urechi un "bună, ştii, ne-ar sta bine împreună", dar tu te pierzi din ce în ce mai mult prin lumea asta nebună!

Când vine vorba de el, sunt o persoană egoistă.

Eşti doar un tânăr actor plin de talente, excelezi la capitolul lipsă de sentimente!

O vezi cum pleacă, cu ochii goi. Eşti prea mândru să o opreşti, crezând că vine înapoi.

Când îţi întorci privirea spre el, te luminezi de bucurie!

Şi totuşi eşti chiar tu, cel care îmi redă zâmbetul.

I’m not addicted? I’m just affraid of that voice says: "goodbye!"

Do you feel my love for you, makes you happy sets you free?

Au fost şi certuri şi nu pot minţi. Dar supărarea nu ţinea mai mult de o zi.

Rămâi aici şi nu mă întreba ce simt!

Am să încerc, dar nu ştiu cum să îţi spun că am nevoie de tine.

Cât e de mică, te înnebuneşte, se joacă cu tine, dar nu se îndrăgosteşte!

Îmi este dor să te privesc fără să spun nimic. Îmi este dor să număr secundele un pic câte un pic.

Mai ştii? Îţi plăcea să o vezi râzând. Ea tot cu zâmbetul a rămas, tu tot cu ea în gând!

O vrei aşa cum este ea. Eşti norocos că e a ta.

Mai ţii minte când visam şi desenam "I Love you" pe trotuar?

El e singurul ce poate, să-mi promită, să mă mintă că o să treacă toate!

Spune-mi cum mă faci, cum de mă atragi. Vrei să te vreau, de fapt îmi plăci.

Ştiu când să râd, când să fiu supărată, când în ochii lui să fiu … cea mai importantă fată!

Erai cu mine în braţe, cu mine de mână … ne simţeam bine când eram împreună!

Are o aură ce te atrage, ştie că o plăci, de-aia nu te lasă în pace.

Te ador mereu, pe cuvântul meu!

Nu o lăsa să plece, tu o iubeşti şi ea te iubeşte.

Iubesc din nou, zâmbesc din nou. Este ceea ce contează!

Şi tot aştept după tine, aştept să vezi cât de mult ţin la tine.

Eu rămân cu amintirea ta iar tu cu zâmbetul meu. Eşti ca un drog pentru mine, eşti propria mea heroină.

| raduconstantin11 a răspuns:

Eu am găsit statusuri pe
https://mstatusuri.cabanova.com/

Sper sa te ajute

| DianaCorsa a răspuns:

Vezi Aici http://estatusuri.cabanova.com/statusuri-online.html
Sunt foarte bune o sa fi multumita

Sper sa te ajute

| DenisaAchimop a răspuns:

Vezi Aici http://estatusuri.cabanova.com/statusuri-online.html
Sunt foarte bune,

Sper sa iti placa

| adw28 a răspuns:

Profit de iluzii şi cuvinte false gen"te iubesc", comportament copilăresc, gelozie, certuri, asta e relaţie? sigur faci asta din lipsă de ocupaţie!

A pus suflet deşi ştia că greşeşte.

Căţi oare mai ştiţi ce înseamnă să iubeşti.Să ai fluturi în stomac şi să simţi că te topeşti.

Ai nevoie de dovezi ca să crezi. Ai nevoie de iubire ca să ştii ce îţi doreşti.

Vrei să mă răneşti sau vrei să mă foloseşti pentru a-i răni pe alţii?

Noi: 2 nebuni ce n-am ştiut să ne înţelegem. Lumea: un sanatoriu din care nu ştim ce să alegem.

Îmi place că lângă tine chiar uit de toate şi imi place când aiurea ne plimbăm prin noapte

Mi-e dor să te strâng în braţe, să te sărut.Mi-e dor să îmi vorbeşti, mi-e dor să te ascult!

Dacă am să plec vreodată nu am să mai vin, pentru mine ai fost tot, eu pentru tine prea puţin

Ştiu că nu am cum să fiu ca înainte, dar vreau şi eu să am dreptul meu la fericire

Un zâmbet fals nu se observă mereu. Privirea, însă, nu poate minţi

Urăsc când cineva mă întreabă dacă sunt suparată, şi el este de fapt problema

Nu îți închipui ce are ea în suflet, te iubește, tu, vagabond din fire o faci să ajungă să poată zâmbii doar când te vede prin fotografii

De obicei, oamenii fără care tu nu poţi trăi, pot să traiască fără tine

Nu-i aşa că e ciudat cum apreciem anumite persoane doar după ce pleacă din viaţa noastră?

Tu îmi faci inima să râdă, chiar dacă ochii mei plâng ♥

Pune mâna pe o sobă fierbinte un minut şi ţi se va părea o oră. Stai cu o fată frumoasă o oră şi ţi se va părea un minut.

Mai bine o diavolită politicoasă, decât o sfântă prefăcută!

Suferă, și nu suferă cum suferi tu, suferă în modul ei, fără să spună, fără să știe nimeni, suferă când nu e nimeni lângă ea, sau când e întuneric. Dar e fericită, e fericită pentru că tu ești fericit, pentru că a înțeles că nu îi mai aparți și pentru că te vede fericit așa cum nu te-a mai văzut

Am invațat că fericirea nu se cerșește, că un zambet nu costă nimic, că ura nu are nici un loc în viața mea, că momentele grele sunt benefice pentru a crește și ce este mai important...am invațat să iubesc necondiționat

Sincer eu NU am regrete, dar urăsc faptul că am iubit prea mult

Nu permite timpului şi uitării să-şi fure persoanele la care ţii sau ai ţinut. Nu contează dacă ele te-au uitat deja. păstrează un colţişor de suflet pentru fiecare.

Un pic de adevar în spatele unui "Glumeam". Un presentiment în spatele unui "Nu ştiu". O emoţie în spatele unui "Nu-mi pasă" şi întotdeauna o durere în spatele "Da, totul este ok

El mă ascultă când în sufletul meu plouă, și chiar de-l supăr uneori nu-și dorește o tipă nouă

E exact ca mine, iar asta face ca totul să meargă bine.

Declaratie de dragoste
Femeie, fiindca te iubesc Si vreau mereu sa-ti fie bine, Un singur lucru nu-ti doresc: Un sot... ca mine

« Daca într-adevar iubesti o persoana;
o iubesti si cu defectele sale si nu-i spui sa se schimbe. »

Multumesc celor ce m-au urat... m-au facut mai puternic/a
Multumesc celor ce m-au iubit... mi-au facut inima sa bata in continuare
Multumesc celor ce le-a pasat... m-au facut sa ma simt important/a
Multumesc celor ce au intrat in viata mea... m-au facut ceea ce sunt astazi
Multumesc celor ce m-au parasit... mi-au aratat ca nimic nu dureaza pentru totdeauna
Multumesc celor ce au ramas... mi-au aratat ce inseamna adevarata prietenie
Multumesc celor ce m-au ascultat... m-au facut sa simt ca valorez ceva

Sunt Momente in viata cand esti mai impiedicata si mai aiurita ca niciodata!

Degeaba il ai langa tine, daca el nu'si poate lua gandu` de la mine.

Îmi spui ca sunt copilaroasa. Iarta-ma dar copilul asta n-are timp de-o rela? ie serioasa

Da ma prostule, te iubea!
Acum poti sa-ti dai si foc. Nu te mai vrea!

E dificila, e simpla, e inteligenta, e frumoasa si e sensibila.
De ce sa n'o iubesti? Cand ea si-ar da si viata sa fii cu ea?

Toti spun "... pana ce moartea ne va desparti "; eu nu vreau sa spun...
Pentru ca pe noi nici macar moartea nu ne va putea desparti?[

Vreau sa fii numai si numai al meu? Pentru ca TE IUBESC?

Orice s-ar intampla voi fi acol-o sa iti alin durerea! Toate astea pentru un simplu motiv TE IUBESC INGERAS!

Doamne ce mult pot sa il iubesc.
Il iubesc...Il iubesc...Il iubesc.

Pareti frumoase, aproape culte. Atât de proaste si din ce în ce mai multe!

Daca e important pentru tine, vei gasi o cale. Daca nu, vei gasi o scuza

Eu nu tin cont de ce crezi tu sau ce e`n capul tau!

Încearca sa zâmbesti si urmeaza sfatul…Fii fericit, toate trec ba, da-le dracu’!

Ca mi-e dor! Sa iesim odata din acest decor. Sa simt iar ca pot sa zbor cu tine, deasupra tuturor!

Am învatat sa am rabdare. Ca totu-ti iese atunci când nimeni nu te crede-n stare!

Am gresit prea des, dar nu regret nimic! Am fost fericita!?

Nimeni nu te iubeste cum te iubesc eu.
Nimeni?

Nu fii tot timpul trist invata ca viata trebuie traita printre zambete si lacrimi.

? Am o gramada de defecte. stiu. nu oblig si nici n-am obligat pe nimeni sa ma accepte.
FUNDA?:*