| Nero a întrebat:

As sa imi explicati cum scurtez un video in windows movie maker (unde trebuie sa intru si ce sa apas etc...)
Funda!

Răspuns Câştigător
| BaiatulAnonim a răspuns:

Scurtezi adica sa tai din el, nu? Intri in movie maker dai import video care il vrei scurtat si dai add to timeline si ai 2 optiuni sa tai de la stanga spre dreapta sau de la dreapta spre stanga. pur si simplu apuci un capat al filmului si te duci spre centru cat vrei tu. Poti da play intruna ca sa vezi cat ai taiat si daca nu esti multumit il poti lungi inapoi. Cam atat e de spus happy