| andreabecsek a întrebat:

As vrea niste statusuri originale, VA ROG. FUNDITAhappy

Răspuns Câştigător
| Butterfly928 a răspuns:

Eu m-am gandit la asta :
Facem un pas, doi, trei ne miscam e bine dar pana la urma facem ce facem si tot cadem.

Dar unele pe care le-am gasit eu sunt :
Nuuu...eu plec.Tu ramai...oh go on.E usor sa zici du`te, cand nu stii cum sa spui.Mai stai!

Nu am regrete N`am decat sentimente Pierdute`n multe absente Au lasat amprente Si pe mine indiferenta

Toţi oamenii te aud când vorbeşti; prietenii însă înţeleg ce spui, iar cei mai buni prieteni sunt cei care pricep şi ceea ce n-ai spus în cuvinte.

Visează ca şi cum ai trăi veşnic, dar trăieşte ca şi cum ai muri azi, căci nu contează anii din viaţa ta, ci viaţa din anii tăi

Viaţa este un vis, dar a visa nu înseamnă a trăi.

3 răspunsuri:
| No a răspuns:

Cel mai bun prieten e ca un trifoi cu patru foi : greu de gasit, dar norocos daca il ai! happy
Viata seamana cu o poveste, dar ceea ce important nu e lungimea ei, ci valoarea ei.
Mi-as dori ca intr-o buna zi, ca visele mele sa mi se poata implini! day dreaming
Intotdeauna voi visa, voi canta si voi spera,.ca si eu sa fiu o stea.de cinema! star
Voi crede mereu in tine si te poti baza pe mine!
Mi-e dor de zambetul tau dulce, de ochii tai scanteietori, de buzele tale subtiri, de stelele tale din priviri, ma topesc dupa tine, simt ca mor fara tine, asa ca intoarce-te la mine, fa-ma sa ma simt iubita, sa nu-mi mai fie dor!
Look at me, look at you, you are awesome and it`s true! laughing Iubirea e ca un joc, in care trebuie sa ai noroc!
Uneori imi fac prea multe sperante de la viitor. Privesc cerul plin de nori care fulguie incetisor. Incerc sa nu ma mai gandesc la el, incerc sa fiu si eu altfel.
P.S. toate sunt orginale. by me big grin

| micutadhampir a răspuns:

Din punctul meu de vedere, cele mai tari statusuri sunt citatele.
'Zambeste...maine poate fi mai rau."
"As vrea un dusman adevarat, m-am saturat de prieteni falsi."
'Nu te teme sa incerci ceva nou. Nu uita ca un nestiutor a facut Arca si o armata de experti Titanicul."
"Exista un loc sub soare pentru fiecare. Inutil, pentru ca fiecare vrea la umbra."

| alecรSutรa_3392 a răspuns:

As vrea sa.ti demonstrez ca m.am schimbat As vrea sa am sansa dar ai pleca