| MirabelaMira a întrebat:

As vrea sa dau la academia militara. Sunt fata si ideea e ca nu prea inteleg cum functioneaza. Am inteles care sunt probele. As vrea sa stiu care e ideea cu fortele aeriene, terestre si toate chestiile alea. Daca puteti sa imi explicati putin pe scurt, v-as fi recunoscatoare.

4 răspunsuri:
| pufulescu a răspuns:

De explicat sunt multe dar in ceea ce priveste cariera eu zic sa dai ori la Navala ori la Aviatie fiindca salariile sunt mult mai mari.
La terestre nu prea ai ce sa ajungi in afara de functionara la birou.