| Anon1ma2 a întrebat:

As vrea sa ii spun crush-ului meu maine ca il plac, dar nu stiu daca este cea mai buna idee. Nu stiu ce sa fac..ar fi mai bine sa il invit la ziua mea (nu este cea mentionata in profil) si sa ii spun atunci, desi nu prea cred ca vine deoarece nici la film cu colegii n-a mers..sau sa il invit in vacanta la mc si sa ii spun atunci.Ori sa incerc sa ii spun maine?

Răspuns Câştigător
| devilshelp a răspuns:

De obicei nu e o idee prea buna ca fata sa ii spuna baiatului ca o place pana nu e sigura ca sentimentele sunt reciproce. Altfel el te va respinge si va mai si o atmosfera stanjenitoare cand va veti mai intalni. Invita-l la ziua ta si vorbeste cu el, da-i semne ca il placi (nu din alea super evidente cum ar fi sa stai scai de el). Pana la urma daca nu te place nu ai cum sa ii schimbi "parerea"

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Lasa baiatul sa vina el la tine, nu sari pe el, ca te va respige sau te face de rusine.