| anonim_4396 a întrebat:

As vrea sa'mi fac suvite rosii cu tinctura de castelani (rosu de castelani). Am parul saten nici chiar inchis, nici chiar deschis, dar nu vreau sa'l decolorez pentru suvite. Vreau sa le fac asa pe culoarea asta. Ar iesi rosii, roscate? sau roz? ca nu as vrea roz, as vrea roscate. Daca ies roz, cu ce pot sa le fac roscate, dar cu ceva nuantator care se duce culoarea?

Răspuns Câştigător
| ema a răspuns:

Nu vor iesi roz, nici roscate roscate nu sunt sigura ca iti vor iesi, dar o sa ai o nuanta de roscat. Eu am fost facuta cu violet de gentiana fara sa ma decolorez [nuanta parului o am ca a ta] si la soare se vedea perfect culoarea, dar unde nu batea soarele se vedea numai o nuanta de violet.

| onlyya a răspuns (pentru ema):

Si dupa cat timp s-a dus nuanta?

| ema a răspuns (pentru onlyya):

Dupa aproximativ 2 saptamani, dar daca vrei un roscat iti poti cumpara nuantator din ala la plic. Costa in jur de 9 lei si are acelasi efect doar ca tine mai mult big grin

| onlyya a răspuns (pentru ema):

Si tu ai avut suvite sau tot parul? eu am citit pe net ca pui tinctura asta intr-un lichean cu apa si iti pui parul acolo si stai vreo5-10 minute. scuze ca te intreb atata dar as vrea sa stiu inainte sa folosesc ca sa nu-mi para rau

| ema a răspuns (pentru onlyya):

Nu are de ce sa iti para rau...parul nu ti-l afecteaza cu nimic big grin si daca nu iti place te speli bine pe cap de mai multe ori si se duce.

| ema a răspuns (pentru onlyya):

Aaa si am avut si suvite si tot parul..am experimentat mult pe capul meu laughing

6 răspunsuri:
| CriSSa537 a răspuns:

Iti raspund si eu acum cam tarziu...eu sunt castanie la par si m.am facut cu tinctura pe tot capul...nu se vede roz dar la soare e o nuanta de mov.Tu te.ai spalat dupa ce te.ai dat cu tinctura?