| wolder a întrebat:

As vrea sa salvez niste text in ``Rich Text Document``. [l-am gasit apasand pe ecran click stanga la new.] e ceva important (chestii de la scoala) ce trebuie salvat pe un stick.
Credeti ca va merge deschis in orice calculator?

1 răspuns:
| foxsilver a răspuns:

In principiu, da, pentru ca orice calculator are NOTEPAD, dar pentru mai multa siguranta, dupa ce ii dai "save as", in fereastra aparuta selecteaza din bara "save as type"-"all files", ca sa se poata deschide cu orice program, cititor de documente.