| MetalUpUrAsses a întrebat:

As vrea sa slabesc. Si am decis sa fac o dieta propriu-zisa. Dimineata mananc oua cu rosii[fara paine] dupa un mar, la scoala duc cu mine 2 mere, cand ajuns acasa mananc supa si de la 6 incolo nu mai mananc nimic[dimineata fac niste exerciti dupa ce ma trezesc] o sa slabesc? si cat timp sa fac aceasta dieta? VA ROG RASP REPD

Răspuns Câştigător
| Sabina_1904 a răspuns:

De ce sa te infometezi asa? Nu este sanatos deloc, si dupa ce termini presupusa dieta posibil sa te ingrasi la loc sau sa pui chiar mai multe kg decat aveai. Nu mai bine faci tu sport acasa, mergi pe jos pana la scoala, si reduci din dulciuri si grasimi? Ia incearca varianta mea sa vezi ca va fi mai buna, dar si mai lenta insa sigura!

2 răspunsuri:
| sweet_1526 a răspuns:

Da o sa slabesti dar depinde si de corp. poti sa o tyy cat consideri uh si poti sa inlocuiesty merele ca altceva dupa ce te saturi de ele. FUNDOI*** big grin

| alinutza83 a răspuns:

Nu ar fi mai bine sa faci mai mult sport decat sa te infometezi asa?
Manaca echilibrat si fa mai mult sport, la sala sau acasa: gimnastica, exercitii pentru coapse, abdomene.