| millar a întrebat:

Buna ma numesc miruna si am 16 ani 1.54 metri si vreo 58 de kg stiu foarte multe vreau sa slabesc 10-15 kg pana incepe scoala am incercat sa slabesc momentan tin o dieta facuta de mine cu cerelae dimineata o supa de legume la pranz si seara o salata nu mai mananc dulciuri si nici paine fara sucuri si fara prajel voua vi se pare o dieta buna? si inca ceva im i puteti spune niste exerciti pe care le pot face in casa locuiesc la tara si daca incep sa alerg vecini ma fac nebuna

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Mayhem666 a răspuns:

Dieta este buna, iar ca exercitii ai putea sa faci in casa ceva in genul :

https://www.youtube.com/watch?v=Grn5HaLxAUk

Asta ar trebui sa ajute, poti sa mai cauti pe youtube, cum sa slabesti mai repede prin exercitii fizice.

3 răspunsuri:
| IseeVoices a răspuns:

Daca ai android poti sa iei aplicatie lumowell flat stomach. Faci de 2 ori pe zi de ex dimineata si seara sau dupa amiaza si seara cum vrei tu. Aplicatie e foarte buna si in acele 7 minute scoate untul din tine.
PS: poti sa dai 20 de lei pentru varianta PRO si vei beneficia si de o dieta de la ei, iti zic ei ce sa mananci dimineata seara in fiecare zi problema este ca e in engleza asa ca daca nu te descurci poti folosi translate.

| scufitaroz a răspuns:

Cea mai buna varianta este sa mergi la un nutritionist care sa iti recomande o reteta conforma cu propriului tau metabolism dupa care sa incerci sa faci saptamanal sport de 3-4 ori, sa mergi zilnic cate 20-30 min. pe jos. Gasesti multe exemple de exercitii pe youtube.

| Veritas a răspuns (pentru scufitaroz):

...sunt perfect de acord cu tine.