| deea_1397 a întrebat:

As vrea sa stiu ce parere aveti despre acest curent emo. spuneti-mi parerea voastra, apoi o voi zice si pe a mea.

2 răspunsuri:
| Ozanaf a răspuns:

Eu cred ca este o moda care este putin ciudat dar in acelasi timp buna. Pentru ca acei copii sunt niste persoane cu un suflet bun. Pentru ca sunt sensibili, milosi, cu niste trairi emotionale mai dificile. Ar trebui sa fie intelesi de ceilanti si sa nu fie dati la o parte. Pentru ca sunt si ei oameni si au sentimente. Au nevoie de sustinerea celorlanti.

| MO231 a răspuns:

Acest curent este ca un fel de toana si cei ce sunt emo simt ca, cand viata lor este trista ei se refugiaza in acest stil sumbru