| anonim_4396 a întrebat:

As vrea si eu niste statusuri despre prietenie adevarata si iubire! Dau FUNDOI!

Răspuns Câştigător
| Simmi a răspuns:

Nu am averi am doar prieteni care seara ma suna sa imi spuna "noapte buna"

Te iubesc si te doresc!

Nu sunt singur in ploae si vant! Am cei mai buni prieteni de pe pamant.

Ce frumos te porti cu ea este rasfatata ta si la toate ai renunta doar pentru ea

Alfabetul incepe cu A B C, numerele incep cu 1 2 3, muzica incepe cu DO RE MI iar dragostea incepe cu noi doi

Aceasi intrebare mereu:
Ma iubeste? sau nu ma iubeste?
Nu doar ca te iubeste te si doreste!

»" Azi-noapte mi-am rugat ingerul sa te pazeasca. Dar a venit mai devreme. L-am intrebat de ce. A zambit si mi-a spus ca un inger nu pazeste alt inger! "

As vrea sa cred, sa pot visa, sa te aduc de partea mea. As vrea ca timpul sa-l opresc sa-ti spun de fapt cat te iubesc…

Te iubesc 12 luni dintr-un an, 7 zile dintr-o saptamana, 24 ore pe zi, 60 secunde dintr-un minut, iar daca mi-ar ramane o singura secunda in plus… te-asi iubi!

Mi-as dori sa fiu raza de soare sa te pot privi mereu in ochi, sa fiu o picatura de ploaie care sa cada pe buzele tale sa te pot saruta macar pentru. o clipa si apoi sa ma preling pe coarda sensibila a inimii care se numeste DRAGOSTE! TE IUBESC!

Oriunde ma uit vad privirea ta. Oriunde merg, simt atingerea ta. Nu am curaj sa inchid ochii, pentru ca stiu ca ai aparea in fata mea si nu i-as mai deschide…
Daca ai nevoie de prietenia mea si ne despart 100 de pasi, fa tu primul pas si le voi face eu pe celelalte 99 pentru tine.

Un iubit te poate injunghia in inima, un strain in fata, un prieten pe la spate. Dar prietenii adevarati nu poarta cutite la ei. (A boyfriend stabs you in the heart, a stranger stabs you in the front, a friend stabs you in the back, but best friends don't carry knives.)

Prietenii adevarati sunt ingeri, chiar daca au uitat sa zboare...

Un prieten adevarat e greu de gasit, si mai greu de parasit si imposibil de uitat. (True friends are hard to find, harder to leave and impossible to forget.)

Daca saruturile sunt valuri/ Iti voi da o mare./Daca imbratisarile sunt raze/ Iti voi da un soare./ Daca prietenia ta e o stea/Iti voi darui toata galaxia /Pentru ea.

Sunt inconjurata de ingeri. Ii numesc simplu PRIETENI. (I’m sorrounded by angels. I call them FRIENDS.)

Dintre toti cei care vor intra in viata ta, numai prietenii adevarati vor lasa urme in inima ta. (There will be many people who will walk in and out of your life but only true friends will leave footprints behind.)

Un prieten adevarat e acela care iti accepta trecutul, te sprijina in prezent si te incurajeaza in viitor. (A friend is someone who accepts your past, supports your present and encourages your future.)

Prietenia este ca relatia dintre mana si ochi. Cand mana se raneste, ochii plang. Si cand ochii plang, mana le sterge lacrimile. (Friendship is like the relation between hands and eyes. When the hand gets hurt, the eye cries, and when the eye cries the hand wipes its tears.)

O prietenie care ia sfarsit n-a existat de fapt. (A friendship that can end, never really began.)

Nimic nu-ti poate schimba mai mult parerea despre un prieten ca succesul. Al tau sau al lui. (Nothing changes your opinion of a friend so surely as success: yours or his.)

Prietenii vin si pleaca, dar pe cei adevarati ii pastrezi toata viata.

Drumul spre casa unui prieten nu este niciodata...
•Nu e sora mia pe bune`:-s.Dar ma bucur ca am gasit.o intre atata lume`:-x.Te iubesc`>:D.

•Ea este cia mai buna prietena`8->.Nu ne.am lasat niciodata una pe cialalta`:o3.La rauu ne.am intins una alteiaa mana`:*.

•Daca ai nevoie de prietenia mia`;;).Si ne despart 1oo de pasi`:-.

•Prietenii adevaratsi sunt ingeri`:-x.Chiar daca au uitat sa zboare`>:D:D.

Statusuri de iubire:

•Te iubesc oriunde ai fi pe pamantul acesta`:-x.

•Eu ma culc cu tiine in gand`:-x.Si ma trezesc cu tiiine in gand`:-x.

•Mi.as dori sa fiu aceea lucru din sufletul tau`:o3.La care te gandesti de neoprit mereu`:o3.Intotdeauna va fi acel eu`:-x.Care o sa.tsi zica: Te voi iubi mereu`:-x.

•Iubeste`:-x.Si vei fi iubit`:-x.

•Fara tiine vreau sa-mi cep o viata noua`8->.Nu contiaza daca.mi rupi inima.n doua`:-j.Chiar nu mai suport pe strada mia sa plouaa`[-x. Vreau o viata nouaa`:-s.O viata nouaa`:o3.

•I.a zi cu ce e ea mai buna ca miine`?/:)I.a zi de unde stii ca.tsi va fi mai biine`?/:)Cand tu numai cu gandurii staii la miine`?:">

•Iubirea nu e roz`:-. Poate acum cand nu mai sunt`:-j.Vei intelege... Sper:|.Dar va fi prea tarziu`:*.

•Te iubesc`:-x.Si recunosc`:-x.

•Nu.tsi jur`:-:D. Tsie sete de miine`:">.Si te racoresthy cuu ea`:-".Ma vrei pe miine`:*.Si te multsumesti cuu ea`8-|.

•Si sa nu mai mai intorci inapoi din drumul meu`:-j.

•Tu ai fost`8->.Tu esthy`:*.Si tu vei fi`:-x.Baiatul dupa care`:">. Oricand as murii`:">.

•Iubeste.o pe ea`:-j.Casatoritsi`va`:-j.Iar holbeaza`te la miine`:P.In timp ce te lingi pe bot`:)).

•I still feel your touch in my dreams`:>.

Aici gasesti statusuri pentru orice ocazie`:*.
http://sweety-things.weebly.com/

Sper ca te.am ajutat cu ceva`:*.
Si crede.ma ca statusurile nu prea rezolva nimic`:x.
Sau ma rog`:">.
Cateodata chiar sunt de folos`:x.
Dar mai biine daca iti zici tu sentimentele`:*.
Si nu le exprimi prin statusuri`;;).

Pupici`:*.
Byee`:-x.

Funda`?:">

4 răspunsuri:
| LolaLollita a răspuns:

Nu iti dau prea multe, insa le voi alege din colectia mea:

Friends are like trees. They fall down if you hit them multiple times with an axe.

Friends are like snowflakes. If you pee on them, they disappear.

Dragostea este ca o clepsidra: cand ti se umple inima, ti se goleste creierul.

Oare fluturii cand se indragostesc, simt oameni in stomac?

Gara a vazut mai multe saruturi sincere decat starea civila.

Un barbat care isi trateaza iubita ca pe o printesa, este dovada ca el a fost nascut si crescut in bratele unei regine.

Good friends don't let you do stupid things. Alone.

If you truly want to be with a person, listen to your heart, and not all the voices from all the people around you.

Daca simti vreodata nevoia sa meditezi in singuratate impreuna cu mine, voi fi in preajma.

A iubi nu inseamna a ne privi unul pe celalalt, ci a privi amandoi in aceeasi directie.

Nu da explicatii, pentru ca prietenii tai nu au nevoie de ele, iar dusmanii oricum nu te-ar crede.

Iubeste-o pana mori. O fata ca ea nu gasesti de doua ori.

Smile. It's the second best thing you can do with your lips.

Love me. It's the best thing you can do with your life.

Once you love someone, that person is a part of you forever.

Be who you are and say what you feel, because those who mind don't matter, and those who matter don't mind.

What is a friend? A single soul dwelling in two bodies.

Cortina uitarii nu va cadea niciodata peste minunatul decor al prieteniei sincere, chiar daca scena a luat sfarsit.

Iubirea daruita de tine m-a facut sa cred ca soarele si luna pot forma un intreg.

Atat happy

| Mady_Pisycu_1996 a răspuns (pentru LolaLollita):

LolaLollita multumesc pentru statusuri...

| LolaLollita a răspuns (pentru Mady_Pisycu_1996):

Cu placere big grin

| tpuforyou a răspuns:

Buna! in link>ul acesta gasesti statusuri din mai multe categori >
http://pedanny.blogspot.ro/search/label/Statusuri