| Mady_9264 a întrebat:

As vrea si eu statusuri de dragoste sau mesaje de dragoste prin care sai arat prietenului meu ca ill iubesc mult.
Imi puteti scrie si mie cateva(MAi multe) big grin Va rog`puppy dog eyes

Răspuns Câştigător
| Assassins a răspuns:

Am eu niste status:Xlove struck:X:Cand soarele nu va mai rasari, cand norii nu vor mai varsa lacrimi, cand vantul va adia cu rasuflare de foc atunci sa sty ca cineva te iubeste mai mult decat mine…. i love u 4 ever
Viata fara tine nu ar exista stii de ce pentru ca tu esti viata mea si vei ramane mereu in ea. Te iubesc mult ingeras.
Dintre toate florile din lume doar pe tine te-am ales, tu esti floarea cea mai draga de aceea te iubesc

As strabate munti, as strabate vai pentru un sarut plin de inocenta care sa-mi aduca o fericire imensa.

" Ai inchis marea in ochi si soarele-n suflet, ca ma topesc de cate ori ma atingi, si ma-nfior de cate ori ma privesti, te iubesc si n-o sa renunt niciodata la tine… "

" Prima data cand te-am vazut mi-a fost frica sa te ating, prima data cand te-am atins mi-a fost frica sa te sarut, prima data cand te-am sarutat mi-a fost frica sa te iubesc, acum ca te iubesc mi-e frica sa nu te pierd… "

" Cand un pictor orb v-a picta sunetul unei petale de trandafir cazand pe o podea de cristal atunci inseamna ca te va iubi mai mult decat mine… TE IUBESC! "

" Ca o ploaie in desert ai aparut… Am simtit ca ma pierd intr-un sarut… M-ai facut sa plutesc pe aripi de dor… M-ai facut sa te ador… "

" Fara tine ma sting… Ma hranesc doar cu nopti din trecut… Stelele plang in urma ta…Cum as putea sa uit… Cerul e trist… toate vb numai de noi… iar mie… mi-e dor de ochii tai…

128 " Gura ta alaturi de-a mea se transforma intr-un sarut! Un sarut
de-al tau e un vis, un vis pe care eu il iubesc! Te iubesc si te voi
iubi mereu, iubirea mea, dulcea mea iubire…

" Pentru ochii tai ti-as da si luna si marea, pentru ochii tai imi plange acum inima. As vrea langa ei sa fie doar c ne leaga p noi doi, langa ei sa fie doar dragostea mea si a ta… "

" As vrea sa dorm pe parfumul trupului tau, sa ma topesc cand atingerea ta ma arde, iar sarutul meu sa soarba dulceata buzelor tale…TE IUBESC! "

" Aseara am visat trei stele…numai una era mai stralucitoare ca celalalte…una erai tu, alta eram eu, iar ultima era cea mai stralucitoare… dragostea ce ne unea…. "

" In lumea mea care e o mare intrebare tu esti raspunsul fara ezitare…. te stiu din cartile de basme si povesti…. cat de tandru esti……prin felul in care iubesti stii ca ma innebunesti… "

" Oricate necazuri atrag la mine, peste toate trec daca te am pe tine. Tu esti viata mea.Langa tine uit de necazurile toate. Tu imi dai putere sa merg mai departe! "

" As vrea sa colorez padurea, Sa pot s`o fac in mii de feluri, Sa pot sa intalnesc iubirea, Ce se coboara dinspre ceruri… "

" As vrea sa fiu zapada, sa ma topesc pe trupul tau, sa ma evapor si sa ajung in cerurii sa le spun ingerilor ca si si pe pamant exista raiul! "

" Se spune ca vremea e frumoasa atunci cand in suflet e soare.Se spune ca ploaia e mai rece cand in suflet te doare. Se spune ca vantul bate nu atunci cand iubesti? ar cand frunzele se misca, sa stii doar, ca, TE IUBESC

" Ai aparut in viata mea ca o puternica raza de soare ce mi-a adus in suflet caldura si gingasia nesfarsita, cu zambetul tau m-ai invatat sa cunosc blandetea pana atunci necunoscuta, sarutul tau mi-a daruit dulceata nemaintalnita, ochii tai senini mi-au aratat ca dragostea exista, iar tandretea si frumusetea sufletului tau mi-au cucerit inima… "

" Alfabetul incepe cu litera ‘a’, numaratoarea cu ‘1′, tristetea incepe cu o lacrima, bucuria cu un zambet, iar fericirea mea incepe cu tine… "

Sunt mii si mii de cuvinte frumoase pe care cu siguranta le meriti, eu din pacate nu le stiu pe toate ca sa ti le spun, din pacate nu pot atinge soarele sa ti-l daruiesc, nu pot atinge stelele pentru a ti le darui, nu-ti pot da nimic mai mult decat sufletul meu, trupul meu, intreaga mea fiinta

E atat de frumos sa gasesti sentimentul pierdut. E atat de frumos sa oftezi dupa primul sarut. E atat de frumos sa iubesti si sa fii iubit.

Noaptea e lumea noastra; luna e stapana Universului, iar stelele ne privesc atunci cand ne sarutam

Dimineata e o alta senzatie, o alta vreme, o alta ora, la care eu te-as saruta fara oprire

Tu boca a lado de la mia se transforme en un beso! Un beso de ti es un sueno, un sueno que eu lo amo! Te quiero y te voy amar siempre, mi amor, mi dulce amor

Stii ca avem drumul nOstru pavat cu sperante si multe vise, ce ne face sa'l vedem si cu luminile stinse, O sa luptam sa avem ce n'avem, vom trece peste toate doar TU si cu Mine

Cand voi inchide ochii pentru totdeauna, tu sa-mi pecetluiesti buzele cu un sarut pentru a le incalzi, iar picioarele sa mi le acoperi cu petale albe de trandafiri si in par sa-mi prinzi trandafirul rosu al iubirii eterne ce va lumina chipul meu invaluit de tristetea mortii. Iar de vei zari o lacrima ce se va scurge pe obrazul meu palid sa stii ca e de ramas bun. Si cand pamantul imi va acoperi trupul care candva tu l-ai atins, sa-ti amintesti ca te-am iubit dintotdeauna sincer si acea iubire nu s-a stins, dar sa nu plangi ca eu voi fi mereu cu tine, chiar daca numai in vise. Iar pe mormantul meu, din florile ce mi le-ai adus sa scrii cuvantul \"FERICIRE\" caci am simtit-o datorita tie si sa nu uiti ca te iubesc chiar daca nu mai sunt

Te iubesc, am scris pe zapada, dar razele soarelui vor sterge aceste cuvinte, Te iubesc am scris pe plaja, dar un val obraznic, v-a lua cu el in adancuri aceste 2 cuv, ESTE SCRIS TE IUBESC IN INIMA MEA SI DE ACOLO NIMENI NICIODATA, NICIODATA NU V-A PUTEA SA LE STEARGA... pentru ca te iubesc. si o sa te iubesc cat voi exista

Te iubesc enorm Te iubesc cand dorm Te iubesc in vis Te iubesc in scris Te iubesc in plans Te iubesc in ras Te iubesc in mers Te iubesc cand cresc Te iubesc mereu Pe cuvantul meu

Daca cerul ar vorbi,
Cat te iubesc de mult ti-ar marturisi,
Dar cerul n-are glas si tu vrei,
Rasuflarea sa mi-o iei,
O furtuna acum de s-ar porni,
Mi-ar fi pe placul inimii,
O furtuna mare ca-n povesti,
Sa nu poti sa ma parasesti

te ubesq
te dolesc
cand te vad innebunesq
fala tine nu traiesq
eu pe tine te iubesc
si la thine ma gandesq
esti tot ce mai am pe lume
te ubescq. ce may pot spune

Nu as putea sa rezist fara tine. Tu ejthi totul pentru mine. Daca ai plec as muri de vorba ta care mi-ai ziso ininte sa ma parasesti. Tu ma faci sa zambesc in fikre minut al zile.Eu oftez dupa primul sarut care mi l-ai putu da tu

Cand sinceritatea ochilor tai va parcurge aceste randuri, te rog opreste-te din tot ce te retine si gandeste-te la mine. E noapte tz, un dor nebun si cuprinzator ma face sa-ti scriu cuvinte sincere din colturi nevazute ale sufletului meu. TE IUBESC!
Sper ca te-am ajuthat fundita?:Xlove struck:X

1 răspuns:
| KatJolie a răspuns:

Astazi a's vrea sa-ti spun ca mi'e dor de tine mai mult ca niciodata.

Azi mi-am dat seama ca atunci cand am spus TE IUBESC nu a fost o gluma!

Azi esti TOTUL si in acelasi timp NIMIC.

Invata-ma sa te pierd si-apoi sa te am iar.

Ai incredere in mine! oricati baieti ar fi in jurul meu nici unul nu`i ca Tine!:X

Unele iubiri nu prind rasaritul, altele traiesc doar pentru o vara... unele se pierd si le'nghithe timpu doar una te topeste...cand nu credeai co s'apara.[:X]

0 sa am mereu acel ceva, ce ti-l doresti si nu-l mai are altcineva!; x

Ca de aer am nevoie de iubire eu fara tine n`as putea trai la fel ca de apa am nevoie de tine si nici o secunda nu te-as parasi.love struck / tbx :*

Forever and always I`ll be there for you.

Intr`o lume mica si murdara asa cum o stii! Esti riscul pe care mi'l asum [; x ].

credeam ca daca ai aripi: zbori usor si-ating un nor, dar eram cu capul in nori, zborul e periculos, depinde cu cine zbori…tbxx love struck

Chiar daca uneori greseste si nu crede in tine, ea te iubeste, prostutsule, si tine la tine!; x

Cand tu tipi.Eu alung departe toate temerile tale si te tin de mana dar tu parasesti tot ceea ce reprezinta EU.

Numai am puterea de atunci, atunci eram 2/N-am nevoie de tine, dar am nevoie de noi.

Good girl gone bad? Da! Cu cine merita.

Sufletele noastre sunt in noi cand suntem doi. Altfel nu.

Cred ca-i momentu` sa-mi arati ceva mai mult...[:X]

• Si daca ai fi un sunet, as vrea sa fiu chitara care-l cânta, sa ating mereu câte o nota profunda!

• Da` îmi plac momentele alea în care iei foc ca nu vreau sa-mi dezvalui sentimentele! love struck

Acum cand apari, eu iti spun sa dispari!

Vorbim la telefon si iti spun ca imi e bine. Te mint, bine imi e doar langa tine! :-x