| c0okie a întrebat:

Aseara am visat ca am murit, eu am 17 ani, nu am inca permis... dar am visat ca am luat tirul lui tata si am intrat cu el intr-o prapastie. Era o persoana langa mine si aveam impresia ca e Dumnezeu straight face nu mi-a spus nimic, dar la un moment dat au intrat in camera in care eram (o camera intunecata si cam murdara, parca din lut) niste tineri, cu confetti si con-uri pe cap, ca si cum ar fi venit de la o petrecere si omul acela mi-a spus "aici ar fi trebui sa fi, nu la poarta dintre iad si rai". Toata ziua am fost intoarsa si am incercat sa-mi dau seama ce semnifica visul. M-a speriat putin...mai era si o femeie si statea tot timpul cu ochii pe mine, imi punea intrebari, ca un fel de test; sa imi testeze sinceritatea si raspunsesem sincer la toate intrebarile, dar mai era un om cu o varza in brate si radea sarcastic. Ce poate insemna asta?

Răspuns Câştigător
| d33utza003 a răspuns:

Visele din timpul noptii apar ca efect al ordonarii actiulor si gandurilor pe care le-ai facut/avut in ultimul timp. nu exista mereu un motiv pentru care apar anumite persoane in visul tau.se poate sa visezi persoane pe care nu le cunostii si nici nu stii ca la un moment dat ai trecut pe langa el si creierul tau le-a retinuthappy
si in legatura cu faptul ca ai murit in vis: se zice ca atunci cand visezi ca mori ti-a murit moartea...deci nu ai de ce sa iti faci probleme pentru ca nu vei muri prea curand:*

4 răspunsuri:
| VladimirPutin a răspuns:

Visăm doar ceea ce nu se poate intâmpla.

| JulietteJokes a răspuns:

Of ori cineva vrea sa iti spuna ceva sau sa iti arate sau tu vei afla dar nu te lua dupa vise si eu am cosmaruri de imi strica ziua visele sunt doar prelucrari ale creierului

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Esti sigur ca era Dumnezeu cel de langa tine? Poate era moartea sau cine stie,vreun drac.laughing Ziceai ca ai coborat intr-o prapastie, oare nu te-ai dus in iad care putea fi creionat in visul tau printr-o camera murdara, iar oamenii aceia sa fi semnificat oamenii pacatosi care dau viata pe petreceri si alte placeri?

| BlackKitten a răspuns:

Vise de noapte:-J nu te speria! totul se datoreaza gandurilor tale sau felul in care te simti! nu cred ca au vreo semnificatie care sa iti schimbe viata de zi cu zi.