| anonim_4396 a întrebat:

sad Aseara o prietena mi-a povestit despre baiatul de care sunt indragostita, inca nu ne-am vazut. dar eu il stiu. el nu ma site. vorbeam la telefon glumeam chestii din astea si le povestea la toti prietenii lui ca :"uite ce i-am facut lu' asta","mi-am batut joc de ea","ce proasta e"..etc. sad sad sad si astazi vroiam sa ma intalnesc cu el sa ne cunoastem chestii din astea. ce sa fac? Sfaturi?sad Funda+vot
P. S. Fara raspunsuri stupide

3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

In primul rand ca e posibil ca prietan ta sa minta, mai ales daca tu nu ai facut nimic ca sa te expuna, adica l-ai lasat pe el sa te sune primul, l-ai lasat pe el sa-ti faca curte, te-ai purtat normal, natural, fara mofturi si fite, dar si fara disperare, ca o femeie care se lasa cucerita de un barbat. Daca stii ca te-ai umilit sau ca l-ai vanat tu, atunci exista posibilitatea ca el sa rada de tine, dar asta ti-ai asumat-o dinainte.
Eu zic sa uiti ce ti-a zis prietena ta, sa va cunoasteti, dar sa fii un pic atenta la comportamentul tau si al lui. Tu fii rezervata, calma, lasa-l pe el sa te invite, sa te roage, sa-ti faca complimente, sa-ti aduca flori, etc. Nu-i face tu curte, lasa-l pe el. Tu nu-l respinge, dar nici nu te da pe spate la cel mai mic gest, fii echilibrata si naturala.

| spiniii a răspuns:

Eu zic sa nu te i-ei dupa "prietenii" lui.pentru ca sunt diferite cazuri, gen: ori te plac pe tine si sunt gelosi, ori sunt invidiosi pe el sau din astea. oamenii au tendinta de a inflori lucrurile.[asta in primul rand] in al doilea rand: nu ai nimic de pierdut. du-te!

| bibsy a răspuns:

Eu zic sa te vezi cu el dar ai grija sa nu pari disperata si sa incerci sa fii cat mai calma cand vorbesti cu el
!