| edyyyy a întrebat:

Asta este o intrebare pentru baieti. Puteti sa ma ajutati cu o chestie va rog? Este foarte important.Deci am o mare problema legata de bataie.Nu stiu ce este, ori mila ori frica da nu pot sa dau in gura cand ma bat cu cineva, si m-am gandit ca poate ma puteti ajuta cu niste sfaturi...

Răspuns Câştigător
| beastboy84 a răspuns:

Degeaba dai 2 palme daca ala iti da o petarda de te ia somnu. te sfatuiesc sa te duci la kickboxing sau macar uitate la niste tutoriale de kickboxing pe net. si dai cu picioru' in capatana sa vezi ce ii ia somnu pe baieti. http://www.youtube.com/watch?v=5dHw0kOywVc uite asta e fratemiu. uitate si la part 2

| edyyyy explică (pentru beastboy84):

Pai asa frate sa tot ai...eu am un frate mai mic si trebuie sa imi fac singur dreptate...

| edyyyy explică (pentru beastboy84):

U erai la sfarsit de tot baiatu ala cu geaca aia de piele parca si cu dingile alea pe margini la tunsoare?

| edyyyy explică (pentru edyyyy):

Dungile*

| beastboy84 a răspuns (pentru edyyyy):

Nu frate eu am filmat...

| edyyyy explică (pentru beastboy84):

Aaa

| edyyyy explică (pentru beastboy84):

Cati ani ai?

| beastboy84 a răspuns (pentru edyyyy):

Bai frate o sa raspund mai greu ca nu vad ce scrii tot primesc mail de la TPU ca mi-ai raspuns da nu pot sa ad decat dupa vre 5-10 minute...

| edyyyy explică (pentru beastboy84):

Ok

| beastboy84 a răspuns (pentru edyyyy):

Am 16 ani da dc nu imi bagi id de mess sa vb daca vrei? tu cati ani ai?

| edyyyy explică (pentru beastboy84):

Ti l-am bagat id

| beastboy84 a răspuns (pentru edyyyy):

Nu iti pot vedea raspunsu nu stiu de ce...

| edyyyy explică (pentru beastboy84):

Lasa.Oricum mersi pentru sfaturi

| beastboy84 a răspuns (pentru beastboy84):

Dc nu imi apare sa iti dau add?

| beastboy84 a răspuns (pentru beastboy84):

Edy intra pe messsssssss

| edyyyy explică (pentru beastboy84):

Ai facebook?

10 răspunsuri:
| ForeverWarrior a răspuns:

Bine faci ca nu dai la fata, caci daca ii rupi maxilaru poti sa intri cam 6 luni la inchisoare

| edyyyy explică (pentru ForeverWarrior):

Pentru ce sa intru la inchisoare? sunt minorwinkingsi daca el incepe eu nu patesc nimic.

| beastboy84 a răspuns:

Bai frate... nu conteaza asta incearca sa eviti bataile daca esti o fire blanda. Respecta si vei fi respectat la randul tau.

| edyyyy explică (pentru beastboy84):

Nu-s o fire blanda adica dau ca lumea da nu in gura...

| beastboy84 a răspuns:

Bai edy nu pot sa vad ce ai zis. uite asta este ID meu johnnyb_96@yahoo.com da-mi add si vb pe mess

| beastboy84 a răspuns:

Frate eu nu pot vedea ce ai scris. uite id meu johnnyb_96 vorbim pe mess daca vrei

| beastboy84 a răspuns:

Nayuky facem un skandenberg laughing?

| Nayuky a răspuns:

Scz eu sunt fata dar imi plac artele martiale..si sa ma luptlaughing..eu cred ca ambele..adica te gandestica totusi nu vrei sa il ranesti grav si mai ales ca nu cred ca cei cu care te bati vor sa te omoare sau ceva de genul.Si mai sunt si consecintele. ceea ce i-ai putea face si ce consecinte o sa suportati amandoi..Doamne fereste sa nu nenorocesti pe cineva.Eu cand intru intr-un conflict cu te miri ce colegi am pe cat posibil grija ca nu cumva Doamne fereste sa ii nenorocesc.
Cel mai bine e sa le tragi 2 palme dar calumea.laughing de ex pe un baiat..mai mic decat mine il plezneam de fiecare data cand ma facea,, Fulga"(si nu nu sunt grasalaughing) si dupa vreo 7 palme nu ii era prea ok..bine acum eu am si mana grea si am si forta in ea de la cum toto deschid poarta pentru masini ca nu mai stiu pe unde mi-am pus cheialaughing

| Nayuky a răspuns:

Atunci probabil iti este frica..sau poate te mustra constinta fara sa sti.Desi daca faci ca mine cand esti nervos si iti pierzi controlul e cam urat.O colega mi-a spus ca atunci cand sunt nervoasa am asa o privire de parca as fi posedata..adr nu imi sta in fire..sunt cam adormita sau hiperactiva de obicei.dar atunci cand ma enervez urat nu prea ma pot controla dar si atunci am limite..la mine e din mila si din frica consecintelor ce ne privesc pe amandoi.dar daca zici ca nu nu te joci. apai probabil iti este frica de cu ce o sa ai deaface dupa asta

| edyyyy explică (pentru Nayuky):

Am facut 1an de box si 3luni de karate si dupa ce m-am lasat de box am devenit cam moale...

| mosw a răspuns:

Eu zic ''never fight'' dar daca e nevoie mai si dai, nu e bine sa dai la cap, am un prieten care a dat 100mil pentru un pumn in gura, si mai bine suporti decat sa dai stai cill cand e scandal si nu te baga in certuri si cacaturi, nu o sa ai probleme, daca vrei sa te bati du-te la box sau alceva organizat. Sper sa iti fie de folos.

| Florin1201 a răspuns:

Nu este o solutie buna bataia - in cazul meu, chiar daca sunt o fire iute si ma enervez usor as putea lua la bataie pe oricine ma supara, incerc altfel, adica cam asa: 1. Ori ignor, evit bataia 2.Incerc tot sa evit bataia si sa rezolv din vorbe 3. Daca e necesara bataia nu e nevoie sa dai la fata, nu am dat si nu voi da niciodata la fata nu de alta dar lasa semne urate, cel mai bine e sa-ti folosesti piciorul sa-l tii la departare de corpul tau iar cand crezi tu ca este momentul potrivit ii dai un pumn/picior zdravan undeva la ficat. Oricum cam de pe la 13 ani daca esti baiat se ivesc conflicte cel mai des pe la fotbal

| edyyyy explică (pentru Florin1201):

Da la fotbal ne enervam rau da eu nu prea ma omor cu fotbalu...

| edyyyy explică (pentru Florin1201):

Si ma gandeam ca poti sai dai direct una in nas sau in gura si sa pice in cur sa nu mai ai probleme...

| edyyyy explică (pentru Florin1201):

Adica cel mai bun prieten al meu are 4ani de box si cand se bate cu cineva ii intra in cap sa ii rupa maxilaru si ficatul...