| anonim_4396 a întrebat:

ATENTIE! Numai pentru elevi, va rog. Se pare ca exista si oameni care cred ca nu ajunge materia de acum, trebuie mai multa! Daca e asa de ce nu ne incuie in scoli toata saptamana si sa ne dea drumul in week-end... Da ce bine ar fi(bine sunt sarcastica). Care este parerea voastra?

Răspuns Câştigător
| Andrei233 a răspuns:

Pai,eu tocmai am terminat scoala, iar acum sunt la facultate.Cu totii am vazut care au fost rezultatele la bac.Parerea mea este ca materia este deja prea multa, si mai mult de atat, astia ne baga pe gat materii de care noi nu avem nevoie...e greu sa retii o multitudine de notiuni inutile (cele mai multe dintre ele). Profii ar trebui sa se axeze mai mult pe materiile de baza.Imi pare rau pentru voi, invatamantul se duce de rapa.

2 răspunsuri:
| χZαнαяєℓ a răspuns:

Stiu, vor mai multa materie, insa, cum trec ani mai scot cate o ora de LB.ROmana, Mate.Si pe noi la sport [de exemplu] ne baga in clasa sa facem Rom, Mate. Si la Desen la fel, la lucru manual etc. Mie nu mi se pare drept sa nu respectam orearele, fiind ca trebuie sa facem romana si matematica. Adica mai bine ar mai pune ore de romana si am mai sta la scoala. Aaa, şi faza cu închisul in şcoala. Nu, nu şi nu. laughing

| Emazio a răspuns:

Eu din cate stiu inca avem scolile mult mai bune ca in alte tari din europawinking, chiar daca tot zic profesori ca in strainatate nu stiu cum e ei doar sunt mai dotati ca noi dar in rest cu invatatura sunt mediocriwinking, una din tarile pe care stiu ca le intrecem e Italia dar sunt si altele