| anemona18ida a întrebat:

Ati fi in stare sa va sinucideti daca persoana iubita v-ar parasi sub diferite motive?

Răspuns Câştigător
| Alyra a răspuns:

Sincer.eu cred că cea mai mare suferinţă e suferinţa din dragoste. Despărţirile sunt foarte triste. sad Totuşi...de la a sta ca o... legumă şi a plânge de dimineaţă până seara o mare perioadă de timp şi până la a te sinucide e cale luuungă. Înţeleg că poţi fi distrus/-ă, să simţi că nu mai poţi respira, nu poţi continua.Moartea nu e o soluţie! De ce să plângi pe lumea cealaltă când poţi plânge aici. Până la urmă. sinuciderea te trimite în iad.
Într-o zi. cândva târziu ei trece peste suferinţă(măcar parţial), dar suferinţa din iad.nu se termină niciodată. sad
Deci.deşi m-ar cam bate gândul, nu m-aş sinucide. Eventula aş fugi undeva departe unde să pot fi singură o perioadă. puppy dog eyes

7 răspunsuri:
| Neimportant a răspuns:

Nu, trăiesc viaţa în continuare. Indiferent de ce se întâmplă

| princess97 a răspuns:

Nu merita osteneala laughing. poti gasi pe altcineva decat sa te sinucizi

| LonelyLoner92 a răspuns:

Nu! Ar fi cea mai mare prostie. Nu se merita sa te sinucizi din dragoaste, e cea mai mare PROSTIE pe care o poate face un om.

| EmaS a răspuns:

Sub nici o forma! Viata merge inainte.Viata merita traita.

| freedomangel a răspuns:

Nu. Este cea mai nebuneasca si mai prosteasca idee sa te sinucizi, in special din cauza unei persoane. happy

| Sonniiaa a răspuns:

Nu. De ce sa te sinucizi pentru o persoana care te paraseste din diferite motive? Adica poate fi pentru ca a gasit pe altcineva. Deci de ce sa te sinucizi pentru cineva care nu te iubeste? Chiar daca te iubeste, de ce sa o faci? Viata merge inainte, ai doar una, nu are rost s-o irosesti. Incerci sa treci peste, oricat de greu ar fi. Timpul rezolva totul.

| anemona18ida explică:

Da,inteleg ce spuneti dar daca v-ati simti legati sufleteste de acea persoana? adica daca v-ar uni mai mult decat o simpla dragoste fizica chiar nu ati face-o? eu cred ca da si zic asta fiindca asa simt deesi stiu ca nu este corect dpdv religios