| Curious2 a întrebat:

Buna, v-ati gadit, vreodata, sa va sinucideti?
Daca da, din ce motive?

18 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Nu.
Daca mi-as dori asa ceva, nu as avea nevoie de un tutorial, m-as descurca.

| Celcestietot a răspuns:

Buna. Zeii nu cedeaza factorilor negativi ai mediului inconjurator si vor trai atat cat vor putea, cu capul inainte si cu ganduri bune in ciuda greutatilor titanice.

| LoveSleep a răspuns:

Da.
Dar tu, citi ani ai? Porti tocuri?

| Curious2 explică (pentru LoveSleep):

Eu am 20 de ani.
Sunt baiat si locuiesc in Moldova. Sunt student.
Am vazut ultimul film cu Joker.
Sper ca nu te asemeni lui. Imi pare rau pentru el.
Pana la urma, nu e vina nimanui ca nu poate integra, el, in societate.
Nu, nu port tocuri.

| Curious2 explică (pentru Curious2):

"nu se poate"

| Apokales a răspuns:

De dragul imaginatiei m-am gandit la asa ceva, dar nu aveam motive asa ca n-am facut-o laughing.

| StrongHeart a răspuns:

Da,din multe motiv si cred ca orice om are si ganduri pozitive si ganduri negative, important e sa nu actionezi asupra gandurilor mai sumbre si sa treci cu bine peste situatia in care te afli in orice moment in viata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da,m-am gândit acum ceva ani.Dar eram mică.

| Curious2 explică (pentru anonim_4396):

Ce varsta aveti?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Curious2):

| Curious2 explică (pentru anonim_4396):

Ce dragut.
Presupun ca esti studenta.
Probabil studiezi literele sau stiintele sociale.
Unde locuiesti?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Curious2):

Dacă m-am gândit odata sa ma sinucid înseamnă ca studiez literele?laughing

| Curious2 explică (pentru anonim_4396):

Nu, nicidecum.
Din raspunsurile tale, reiese ca ai pregatire umanista.
Ai studiat filologia sau stiintele sociale.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Curious2):

Am fost pe profil real in liceu, chim-bio.Si acum sunt la medicina.Mai ai si alte dedicații ingenioase?

| Curious2 explică (pentru anonim_4396):

Unde studiezi?
Iasi, Cluj-Napoca, Bucuresti, Timisoara...
Ce crezi despre coronavirus?
Ai dat, si tu, o mana de ajutor medicilor epidemiologi?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Curious2):

București.Crezi ca dacă nu-mi enumeri tu toate posibilitatile n-o sa reușesc sa-mi aduc aminte?
Ca Bill Gates e de vina.
Nu.

| Curious2 explică (pentru anonim_4396):

A, Bucuresti.
Am fost in Bucuresti o singura data.
Bill Gates?
Ultima carte, pe care o citea Gates, era despre lagarul de la Auschwitz.
Nu stiu, daca vrea sa faca rau.
Esti sanatoasa?

| Reghqen a răspuns:

Dacă cineva ajunge să se gândească la așa ceva ori are probleme mintale ori ca nu mai are rost să trăiască și ca nu există altă alegere, altă soluție pentru ei ce îl face să continue viața normală.