| rafaelraffi a întrebat:

Atunci cand o fata spune "Ok, mai bine nu" de fapt ce vrea sa spuna?

Răspuns Câştigător
| Neuronul a răspuns:

Este un ''NU'' tare şi răspicat, doar că este spus într-un mod mult mai gentil şi politicos.

5 răspunsuri:
| AlleSss a răspuns:

Bună! Vrea să spună exact ceea ce a scris. Că nu, numai că nu vrea să-ţi spună chiar direct "nu", ci spune în mod indirect ceva gen "ştii, mai bine nu." Deci, e un "nu" şi atât

| Wøodenpints a răspuns:

Dacă răspunsul vine după ce i se propune o partidă de coțăială cu doi negri și un câine, cel mai probabil e un refuz categoric.

Ați ajuns să întrebați pe net ce a vrut să zică una în 4 cuvinte. Destul de jalnic. Prbabil în 10 ani asta o să se dea la bac. Ce a vrut să spună autorul prin "ok, mai bine nu".

| xXsweetgirl99Xx a răspuns:

Nu

| JulesDC a răspuns:

Ca mai bine nu. rolling on the floor

| ConstantinEdi a răspuns:

Este un nu sigur(incearca sa fie politicoasa)