| Anonimflower a întrebat:

Aveti idei pentru un SF intitulat " Evadarea "? Dau vot+funda!

3 răspunsuri:
| Bucuresti_Rutare_1994 a răspuns:

Poti incepe printr-o enigma cu 2-3 personaje si sa dezvolti prin a introduce o intreaga poveste plina de explicatii. Asta are priza la public.

| Zedge a răspuns:

O inchisoare pe o nava spatiala extraterestra controlata de acestia in care sunt inchisi oameni iar la un moment dat acestia concep un plan de evadare. Poti incepe de la asta.

| bianca1102 a răspuns:

Hmmm...'Evadarea'.
Pai...eu nu prea le am cu SF-ul, dar poate fi despre un adolescent geniu cu prieten de-al lui care impreuna au creat un robot sau android programat sa gandeasca ca un om, insa mult mai inteligent. Insa aceasta sansa a descoperirii le aduce un viitor groaznic intrucat robotul nu face bine omenirii, ci ii creeaza o rmata de androizi care sa cucereasca omenirea i sa distruga rasa umana. Insa pe parcursul povestii cei doi baieti vor gasi intariri si atunci vor distruge ce vor sa distruga. Dar pana atunci va trebui sa treaca prin multe lucruri si mult chin in locul in care robotul si-a inchis creatorii.
Sper sa te ajute...adica am zis ca nu le a, cu sf-ul. Eu scriu alt gen de povesti.