| 女明DongRi a întrebat:

Aveti si voi niste metode de invatat usor si un program de invatat, adica cand ar trebui sa ma apuc de teme/invatat daca vin la ora 14 de la scoala? multumesc multhappy

1 răspuns:
| alexutza222 a răspuns:

Eu it recomand noul si imbunatatitul meu program(si eu inainte nu aveam timp de mai nimic si eram mereu obosita):

-ia o pauza de-o ora, relax.
-pe la 3 eu ma apuc de teme
-incep cu invatatul la ce e mai important
-continui cu invatatul la restul
-teme la care is profi mai severi, la care verifica tema, etc
-daca mai am timp si chef teme la acre nu ne verifica, pe care le poti cipoia sau face rapid intr-o pauza

si asa eu am timp si de altele decat de scoala...